Стілець-тренажер для людей із сидячим способом життя

Автор цього дивакуватого меблевого аксесуару переконаний, що наше життя – суцільний надлишковий комфорт, і час від часу потрібно створювати ситуацію, яка внесе в неї безлад, і до того ж буде корисна для здоров'я.

Ищите все лучшие столы и стулья по ссылке signalua.com.ua. В этих замечательных мебельных аксессуарах самым органичным образом сочетается надежность, комфорт, эргономика, и непревзойденный изысканный стиль. Signal - доступная роскошь в каждый дом!

Стільці бувають різні. Як виявилося, двоногі теж бувають. При погляді на такий предмет може виникнути резонне питання: а навіщо, власне, він потрібен? Може його творець в дитинстві не “докачався” на стільці? Але виявляється не все так просто.

Стілець з колекції Inactivité (що означає Неактивність) Бенуа Мальта (Benoit Malta) – це результат співпраці французького дизайнера-початківця з фізіотерапевтами і фахівцями з ергономіки. І він покликаний допомогти багатьом людям з сидячим образом життя у боротьбі з гіподинамією. Виявилося, що надто зручний дизайн меблів може призвести до того, що людина починає лінуватися, перестає відчувати своє тіло, слабшає м’язовий тонус. А звідси недалеко і до проблем з хребтом. Але на стільці від Бенуа Мальта точно не розслабишся і не заснеш!

Розроблений у відповідності з концепцією «терпимого дискомфорту» стілець змушує людину, що сидить на ньому постійно балансувати, напружуючи різні групи м’язів. Дизайнер визнає, що спочатку сидіти на такому стільці непросто, але процес адаптації досить нетривалий. Максимальний час сидіння на стільці, після якого терпимий дискомфорт перетвориться в дратівливий, становить приблизно 4 години.

Як зазначалось вище, у процесі роботи над проектом Мальта консультувався з фізіотерапевтами і фахівцями з ергономіки, щоб вивести ідеальну формулу «стерпного дискомфорту», здатного тримати в тонусі, але не дратувати.

Навряд чи такий концепт, як двоногий стілець, буде широко розтиражований, але поява предмета меблів з подібною функцією говорить про те, що дизайнерів не перестає цікавити рішення важливих соціальних завдань.



Мабуть, аналогічні роздуми привели чеського дизайнера Petr Badura до створення дуже схожого двоногого табурета Mono Chair. Але на відміну від Benoît Malta, у стільця якого немає задніх ніжок, у табуреті Petr Badura немає передніх. За задумом автора роль передніх ніжок відводиться ногам сидячої на ньому людини. За словами Petr Badura ідея полягає в тому, що табурет є об’єктом, який не просто служить людині, а цілком залежить від неї. Тобто цей табурет не може функціонувати без участі людини.

Для максимальної зручності користувач табурета Mono Chair повинен зігнути ноги в колінах під кутом 90 градусів: саме в цьому положенні рівномірно розподіляється вага тіла сидячого, і тиск на ноги зводиться до мінімуму.