Вашій увазі кілька цікавих фактів про кров.
1. В тілі людини є понад 160 000 км кровоносних судин. Якщо б їх витягнути в одну лінію, то кровоносних судин однієї людини вистачило б, щоб оперезати Землю по екватору 2 з половиною рази!
2. Деякі групи крові є дуже рідкісними чи існують лише в певних етнічних групах. Перша є найбільш поширеною по всьому світу — її власниками є близько 45% населення. Кров другої групи — найпоширеніша серед європейців, і її власниками є 35% світового населення. Третя група зустрічається в 13%, людей а четверта — у 7%.
Групи крові не є унікальною особливістю людини. Наприклад, у собак їх більше десятка.
3. У Японії група крові вважається індикатором особистості. Твердість характеру, підприємливість і самовпевненість притаманні власникам першій групі, скритність і замкнутість – другій, гострота розуму і порядність – третій, а статечність і врівноваженість – четвертій. Японці настільки впевнені в об’єктивності та істинності даної інформації, що при прийомі на роботу враховують і групу крові людини. А в японській версії Facebook при реєстрації профілю потрібно вказати свою групу крові.
4. В середньому за час життя людське серце перекачує 240 мільйонів літрів крові. Цього достатньо, щоб заповнити 200 залізничних цистерн! Природньо, цей один з найважливіших людських органів потребує серйозного догляду, а на сайті medilink.com.ua ви дізнаєтесь, де можна здійснити комплексну ефективну діагностику серця на сучасних апаратах МРТ і КТ.
5. У вагітних жінок приблизно на 50% більше крові на 20-му тижні вагітності, ніж до зачаття. У новонародженої дитини крові вистачить на те, щоб заповнити лише одну чашку.
6. Вага крові становить 8% від ваги тіла. 5% запасів крові знаходиться в серці, 15-20% надходить у мозок і центральну нервову систему, а 22% - в нирки.
7. Кров п’ють тільки комарі-самки. Що цікаво, потрібно близько 1,2 мільйона комарів, щоб повністю осушити людину від крові.
8. 74-річний житель Австралії Джеймс Харрісон за все своє життя ставав донором близько тисячі разів, за що отримав звання почесного донора. Справа у тому, що його кров збагачена особливими антитілами, що допомагають боротися з важкими формами анемії у новонароджених. За оцінками експертів донор допоміг врятувати життя понад 2 000 новонародженим.
9. Щогодини у тілі здорової людини гине близько 5 млрд. лейкоцитів, 2 млрд. тромбоцитів і 1 млрд. еритроцитів. На зміну їм кістковий мозок, селезінка виробляють нові клітини. Таким чином, щодоби за рахунок цього оновлюється близько 30 г крові. Процес носить регулярний і безперервний характер, що в підсумку дозволяє організму працювати за принципом годинника.
10. Рогівка ока – єдина ділянка людського тіла, позбавлена кровоносної системи. Для того щоб зберегти прозорість рогівки, збагачення її киснем відбувається не за рахунок кров’яних тілець, а сліз, в яких розчиняється кисень, отриманий з повітря.