Замок Марієнбург (Польща)

В сорока кілометрах від Гданська поблизу річки Ногат височіє величний замок Марієнбург, який є важливою історичною пам'яткою Польщі. Свою історію цей могутній форпост починає сім сторіч тому, коли один із знатних польських князів Конрад Мазовецький для боротьби з пруськими племенами попросив допомоги у лицарів-тевтонців.

В той же час папа римський дав своє благословення лицарям на хрестовий похід, метою якого було змусити прусів прийняти християнство. Фактично тевтонці отримали повну свободу дій в Прибалтиці, ставши повноправними господарями регіону.

Німецькі лицарі завоювали величезні території прусських племен, жорстоко придушуючи прояви язичництва. В результаті такої політики більшість прусів було знищено, ті ж, хто залишився в живих були змушені асимілюватися з німецькомовним населенням.

На землях, які належали ордену, тевтонці споруджували прикордонні фортеці. Саме з такою метою наприкінці тринадцятого століття був зведений замок Марієнбург, який на початку чотирнадцятого сторіччя стає резиденцією великих магістрів. Фортецю ще майже ціле століття добудовували, в п’ятнадцятому столітті вона являла собою зразкову фортифікаційну споруду.



Замок від облоги захищали три рівня оборонних споруд. Сучасний відреставрований замковий комплекс, як і в свій час середньовічний, складався з Нижнього, Середнього і Верхнього замків, серцем же Марієнбургського замку вважається масивна вежа Верхнього замку, де розташовувалися житлові приміщення і зал для зборів, який називали капітулою.

На території замку знаходиться костел, під яким в усипальниці покоїться прах великих магістрів. Фортеця могла витримувати тривалі облоги, адже на її території було налагоджено власне водопостачання, зберігалися запаси провіанту, розраховані на кілька місяців, і склад боєприпасів. Тут також знаходилися і крамниці торговців.



Замок Марієнбург за історію свого існування декілька разів переходив у руки різних власників: польських королів і прусських правителів. Сильним руйнуванням був підданий замковий комплекс під час Другої Світової війни, у другій половині минулого століття його відбудовували практично заново. Зараз в стінах замку відкрито музей, де відвідувачі можуть побачити багату колекцію зброї і прикрас.



На території Марієнбурга в даний час влаштовуються різні театралізовані вистави, концерти та ярмарки. В 1997 році як найбільший середньовічний замок, виконаний з цегли, Марієнбург був включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо ви бажаєте досконало володіти польською мовою, ласкаво просимо до Центру “Slavic Languages Center”, що знаходиться у Києві. Тут http://www.slavic-center.com.ua/ru/vroclav/ ви знайдете детальну інформацію про даний навчальний заклад, його переваги, умови вступу.