І виною цьому може бути забюрократизованість, складність і запутаність системи оподаткування. А от тут http://sro53.com/news/news_876.html ви дізнаєтесь про УСН - спрощену технології обліку, контролю і сплати фінансових відрахувань, а також про умови до її переходу.
Зрештою, як сказав Бенджамін Франклін, в цьому світі неминучі лише смерть і податки. І якщо до певних видів податків ми звикли і вважаємо їх справедливими і закономірними (податок на прибуток, чи ПДВ), то деякі з представлених нижче обов’язкових зборів можуть викликати усмішку, подив, і підозру у наявності здорового глузду їх авторів.
У 1993 році влада Венеції ввели податок на тінь. Обклали цим податком власників всіх ресторанів і кафе, чиї навіси і козирки створювали тінь, яка падає на муніципальну землю. У такій ситуації багато бізнесменів вважали за краще демонтувати навіси. Цікаво те, що число похмурих днів у році набагато більше, ніж сонячних. Однак податок діє цілий рік.
Серед дивних податків Росії виділяється указ Петра Першого – податок на бороди. Всі ми знаємо, як ратував батюшка Петро за європейську естетику. Однак бояри, так само як і селяни його любові не підтримали. Тоді він не тільки зобов’язав дворян голити бороди, а бородатих селян перед входом в місто платити данину, але і ввів класифікацію борід. Також Петро в 1704 ввів податок на домашні лазні – 3 рубля. Причиною, швидше за все, було широке їх поширення, ніж бажання царя зробити люд брудним і немитим.
Один з найбільш незвичайних податків видали у Бельгії, влада якої помітила, що широкого поширення отримало приготування барбекю. І на радощах ввела податок. Тепер при кожному використанні власного гриля у власному саду ви зобов’язані заплатити державі 20 євро.
В Англії з 1100 по 1135 роки діяв податок на боягузтво. Кожен підданий британської корони повинен був нести службу в армії і в разі необхідності безстрашно боротися з ворогом. По суті, це податок за дезертирство. Цікаво, що у багатьох інших країнах за таке дійство як дезертирство віддавали під трибунал і розстрілювали. Виходить, дрімуче середньовіччя не було таким вже дрімучим?
Податок на мир, прийнятий в Гвінейській Республіці здається вам дивним? Щось подібне існувало в Англії початку XI століття. Можливо, влада західноафриканської країни підгледіли ідею податку у них. І хоча жителі цієї країни є одними з найбідніших у світі, їх все одно зобов’язують платити за 17 євро в рік. Така плата уряду, що він зумів дипломатичним шляхом не втягнути країну в черговий збройний конфлікт.
Туалетний податок був введений в Римській Імперії в 70-і роки нашої ери. Його ввів імператор Веспесиан. Його син був незадоволений таким станом справ, однак государ відповів: “гроші не пахнуть”. До того ж жителі Риму були естетами і справно платили за користування громадськими туалетами