Однак до початку 1990-х про себе наполегливо почала заявляти банальна, але непроста проблема: музей все гірше справлявся зі зростаючим напливом відвідувачів. Стало зрозуміло, що потрібне нове приміщення, і в 1999-му фірма купила в Штутгарті земельну ділянку для “будівлі-наступника”. У той же час Mercedes оголосила конкурс на проект музею, переможцем якого став нідерландський архітектор Бен ван Беркель (Ben van Berkel).
Ну а саме будівництво, яке доручили компаніям Züblin і Wolff & Müller, почалося в 2003 році. В цей же час було прийнято рішення оснастити будівлю не зовсім звичайною системою забезпечення — протидимовою, яка повинна доповнювати протипожежну.
Для роботи над нею залучили доктора Рюдігера Детцера (Rüdiger Detzer) — інженера з компанії Imtech, котрий давно займається розробкою систем по боротьбі з димом. Ідея не позбавлена сенсу, адже, як часто кажуть фахівці, основним чинником загибелі людей під час пожеж є саме задушливі гази, що з’являються в результаті горіння.
З самого початку будівництва Детцер і його колеги готували антидимовий захист виключно для мерседесівського музею, проводячи спочатку випробування на моделях, а потім — і в самій будівлі. Про те, що це за система і як вона працює, довгий час практично нічого не повідомлялося.
Як не дивно, про неї нічого не було відомо навіть в травні 2006-го, коли відбулося офіційне відкриття нового музею (Mercedes-Benz Museum).
І ось 15 жовтня адміністрація музею зважилася показати публіці, як же працює цей унікальний секретний захист. Він являє собою особливу вентиляційну систему, яка видаляє дим з допомогою сильного вертикального вихору, що тягнеться зі стелі до підлоги просторого атріуму музею.
Для показового “бою” в атріумі на підлозі встановили димову машину і запустили її. Проте глядачам цього незвичайного дійства не довелося надовго зануритися в театральний серпанок. Коли спрацювала рятувальна система, вона через вихор висмоктала з будівлі, як повідомляється, 28 тонн повітря, видаливши і весь дим.
Очевидці розповідають, що ця штука працює просто оглушливо. Однак це анітрохи не засмутило завбачливо запрошених на захід представників оргкомітету Книги рекордів Гіннеса (Guinness World Records), які визначили довжину вихору — 34,43 метра. Після цього вони привітали музейників і розробників системи, повідомивши їм, що був встановлений рекорд — це виявився найдовший штучний смерч.
Компанія Елефант-Комфорт пропонує якісні промислові системи вентиляції повітря, а також інші ефективні рішення в області вентиляції, кондиціювання і опалення.