Геологічні дослідження під час будівництва: чи варто ігнорувати?

У сучасних умовах, коли одним з найважливіших критеріїв успішного будівництва є його фінансова складова, під статтю скорочення витрат нерідко потрапляють ті роботи, результати яких не завжди очевидні для замовника. Однією з поширених помилок є думка про те, що геологічні дослідження – це формальна процедура, і при виборі підрядника для її виконання слід орієнтуватися на більш низьку цінову пропозицію.

Як показує практика, такий підхід є глибоко помилковим, а замість очікуваної економії замовнику нерідко доводиться платити значно більшу ціну за усунення наслідків неякісного, або не в повному обсязі виконання геодезичних робіт.

Достовірна інформація допомагає прийняти оптимальні з технічної й економічної сторони рішення. У світовій практиці будівництва виконанню якісних інженерно-геологічних досліджень відводиться важлива роль. На вартість цих робіт припадає не менше 5% від загального бюджету. У вітчизняній практиці ціна досліджень обмежується 0,5-1,5%, що не рідко подається замовнику, як «істотна економія». Якісні дослідження дозволять оптимізувати проектні рішення, що відповідно вплине на економію витрат на будівельно-монтажні роботи.

Від точності результатів цих робіт залежить розрахунок оптимального типу фундаменту. Без виконання цієї послуги професійними геологами, найчастіше, забудовники перестраховуються, виконуючи нижній конструктивний елемент з невиправдано завищеними несучими властивостями. Або навпаки, роблять занадто слабким, без урахування рухомості ґрунтів, що приводить до тріщин на стінах, просідання конструкції та інших незворотних деформацій. Щоб новий об’єкт був безпечним і прослужив багато років, важливо точно розрахувати базові параметри для фундаменту. Основними геологічними особливостями, які підлягають дослідженню, є:

- несучі властивості ґрунту;

- ландшафт території;

- навантаження на нижній конструктивний елемент;

- рівень залягання водоносних горизонтів, їх кількість;

- агресивність ґрунтів по відношенню до бетону.

Після закінчення інженерно-геологічних досліджень для будівництва фахівці оформляють відповідний звіт, обов’язково вказуючи всі отримані дані. Разом зі звітом клієнт отримує рекомендації щодо оптимальних будматеріалів і типу фундаменту, придатного для геологічних умов конкретного будівельного майданчика.

Якої глибини і типу має бути фундамент під будівництво, що потрібно врахувати під час його зведення? Досвідчені фахівці компанії “Геотоп” знають відповіді на ці і інші питання. Замовляючи послугу геологічного дослідження ви вбережете себе від різних неприємних несподіванок і лишніх витрат під час будівництва.