У Великобританії Amazon почала доставляти покупки за допомогою дронів

Компанія Amazon почала використовувати малі безпілотники для доставки невеликих покупок клієнтам у Великобританії в рамках програми Amazon Prime Air. На даний момент послуга доставки дроном доступна тільки двом клієнтам, але в найближчі місяці Amazon планує збільшити кількість учасників програми до декількох десятків, повідомляється на сайті компанії.

У логістиці існує поняття «остання миля», яке використовується для позначення останнього етапу доставки вантажу — безпосередньо клієнтові. «Остання миля» в економічному плані обходиться компаніям найдорожче, оскільки на проміжні пункти вантаж потрапляє оптом. Для того, щоб прискорити і здешевити доставку, Amazon розробила програму Prime Air, в рамках якої за допомогою безпілотників здійснюється доставка покупок вагою до 2,3 кілограмів протягом 30 хвилин після замовлення.

Перший логістичний центр Amazon, що офіційно доставляє покупки за допомогою безпілотників, розташований в районі Кембриджа. Про отримання необхідних дозволів від влади компанія повідомила цим літом. Перша доставка дроном відбулася 7 грудня і зайняла 13 хвилин від остаточного оформлення замовлення на сайті інтернет-магазину до отримання товару клієнтом — квадрокоптер привіз телевізійну приставку Amazon Fire TV і пакет попкорна.

При доставці використовувалася нова модель квадрокоптера, про яку не повідомляється ніяких технічних характеристик. Попередню модель безпілотника гібридної конструкції вагою в 25 кілограмів компанія представила в листопаді 2015 року — цей гібридний літальний апарат міг доставити вантаж на відстань до 24 кілометрів. Раніше представники Amazon відзначали, що планується використовувати дрони різної конструкції для доставки в різних кліматичних умовах і в умовах щільності і висоти забудови.



Безпілотники для доставки невеликих вантажів використовуються і в інших країнах. Так, у Швейцарії та Сінгапурі проводилися пілотні проекти по доставці пошти мультикоптерами, у Новій Зеландії по повітрю доставляють фастфуд, а в США дрони вже використовувалися для доставки кави і пончиків, а також буріто. В Індії та Китаї розробляються дрони для перевезення трансплантатів, а в Руанді безпілотники будуть доставляти кров і медикаменти.

Вітчизняні військові медики також планують використовувати дрони для доставки медикаментів у важкодоступні райони. А от юридичний статус комерційної доставки вантажів з допомогою мультикоптеров в Україні як і раніше залишається неясним.