Навіщо потрібен лазер в косметології?

Поява лазерів в косметології спровокувала справжній переворот в області естетичної медицини, дозволила лікарям швидко і ефективно вирішувати завдання, складність яких раніше вимагала від косметолога комплексного підходу і не гарантувала стовідсоткового результату.

Унікальні особливості лазерного обладнання, мала інвазивність косметологічних процедур, прогнозований результат і значна ефективність – все це стало приводом для формування опозиційних лав прихильників і супротивників лазерної медицини в цілому.

Одні прагнули перебільшити можливості лазерної косметології, інші, навпаки, - применшити. Так чи інакше, прихильники і противники передових технологій в медицині ставали творцями найрізноманітніших міфів як про лазерну косметологію, так і про лазерну медицину в цілому.


На що здатний лазер в косметології?

Медичний лазер чудово зарекомендував себе, як неінвазивна методика лікування без прямого (хімічного і механічного) втручання в організм. У косметології лазерні технології застосовуються більш 30 років.

Унікальні можливості лазерного променя (джерела інтенсивного світла) дозволяють вибірково впливати на біотканини людини – підшкірну клітковину, жирові відкладення, м’язи, шкіру. Промені можуть проникати в найглибші шари шкіри, що не здатні забезпечити інші технології. Під впливом лазера припиняються запальні процеси, зміцнюється імунітет, сповільнюється старіння клітин і позаклітинної сполучної тканини, поліпшується еластичність і пружність шкіри. Але, як і при будь-якому лікуванні, позитивних результатів можна досягти в разі регулярного використання лазера.

Важливо памятати, що у випадку як лазерних, так і інших косметологічних процедур важливим є питання стрилізації інструменту, а для цього потрібен якісний автоклав, який найвигідніше придбати в компанії Venko.


Коли лікування лазером протипоказано?

Важливим протипоказанням до лазерної косметології є, перш за все, індивідуальна непереносимість лазерного випромінювання. Крім того, існує ряд хронічних захворювань, при яких необхідна консультація лікаря.

При лікуванні можуть виникнути ускладнення: найчастіше це атрофічні рубці, гіперпігментація або дифузний фіброз. Не варто забувати, що лазер може надавати не тільки позитивний, але і негативний вплив. Все залежить від дози випромінювання, тому треба довіряти тільки професіоналам.


Чи можна проводити косметичні процедури з використанням лазера в домашніх умовах?

Використання косметологічних лазерних апаратів в домашніх умови можливе. Наприклад, апарати, які дозволяють самостійно виконати лазерну епіляцію, безпечні і, за словами виробників, дуже зручні у використанні. На відміну від професійного лазерного обладнання, такого роду апарати недостатньо потужні і вимагають більшого часу для досягнення бажаного ефекту. Крім того, треба розуміти, що більш дешеві апарати для лазерної епіляції можуть не тільки бути менш ефективними, але і пошкодити шкіру.