Лі Якокка - видатний менеджер XX століття

Лі Якокка – це жива ікона бізнесу і маркетингу, а його твори «Куди поділися всі лідери?», а також «Кар'єра менеджера» для бізнесменів не менш важливі, ніж культовий «Капітал» Карла Маркса. Саме вони прикрашають столи керівників світових концернів. Цей чоловік прожив дуже цікаве і насичене життя, пройшовши шлях від простого інженера до президента «Форда» і голови ради директорів «Крайслера».

Знаменита кар’єра менеджера Лі почалася після того, як він зрозумів, що його коник - маркетинг. І він вирішує перейти працювати в маркетинговий відділ компанії Форд. В 36 років він став генеральним директором найбільшої автомобільної компанії в Америці, другої за величиною на світовому авторинку.

Безумовно, кожному менеджеру-початківцю хотілось би досягнути такіх успіхів. Цілком можливо, що у пригоді стане стаття Пособие для начинающего руководителя, де описуються основні помилки на тернистому шляху до кар’єрного росту.

Першим геніальним впровадженням, яке зробив Лі Якокка в Форді, було введення системи квартальних звітів. Їх повинні були складати керуючі нижньої ланки. Цей крок дозволив керівництву Ford отримати зворотний зв’язок від своїх працівників, а також більш точно дізнатися про стан справ всередині компанії. Звіти дозволяли працівникам розуміти, в яких місцях їх роботи є недоліки, а в яких – успіхи.

Лі Якокка був упевнений, що одним з факторів успіху компанії є натхнення працівників на ту чи іншу діяльність. Впроваджуючи цю ідею на практиці, він набрав в команду молодих інженерів-випускників, результатом роботи яких став відомий у всьому світі автомобіль «Ford Mustang».

Лі прислухався до людей, виявляючи їхні потреби. А потім проаналізовані дані служили основою для створення нових автомобілів. Ці авто були покликані максимально задовольняти потреби людей. Ця схема роботи використовується в Форді донині.

Успіх і безліч проривів Лі Якокка не пройшли повз увагу Генрі Форда. Він став підозрювати свого топ-менеджера в тому, що той бажає заволодіти його компанією. Це призвело до того, що Якокка був зміщений з посади генерального керуючого.

Втім Лі не розгубився і зумів знайти застосування своєму генію управління в іншій автомобільної компанії Chrysler. Саме цей період вважається в кар’єрі Лі Якокка найсильнішим проявом його управлінського таланту, так як він зумів підняти з колін практично вмираючий на той момент Крайслер.

Прийшовши в нову компанію, Лі зрозумів, що її необхідно витягати з глибокої ями. Перше, що він зробив – влаштував велику чистку у всій компанії і почав глобальну перебудову всієї системи її роботи.

Якокка почав збирати нову команду в Chrysler, яка змогла б вдихнути життя в діяльність компанії. Він найняв талановитих управлінців з таких автокомпаній, як Фольксваген і Дженерал моторс. Його стратегія була успішною – робота в Крайслер завирувала!

В результаті геніальному таланту Лі Якокка, Chrysler поліпшила якість роботи на всіх етапах виробництва. Це дозволило їй в досить швидкі рядки вийти з мінуса і почати отримувати прибуток.