Твердопаливний котел працює за принципом виділення тепла в процесі горіння палива, в якості якого виступає вугілля, торф, дрова, кокс, а також пелети (паливні гранули). Крім того, у котлі можна спалювати будівельні та сільськогосподарські залишки, тирсу, тріски, лушпиння соняшнику, тим самим не тільки опалюючи приміщення, але і утилізуючи побутове сміття.
Види твердопаливних котлів та принцип їх роботи
Котли, що працюють на твердому паливі, бувають декількох видів і мають значні відмінності між собою. Враховуючи основні характеристики пристроїв, ми можемо поділити їх на 4 типи:
— котли класичні;
— котли тривалого горіння;
— котли піролізні;
— автоматичні моделі.
Класичний варіант твердопаливного котла опалює приміщення за рахунок полум’яного згоряння твердого палива. Працює такий пристрій на вугіллі, торфі, а також дровах. У більшості моделей паливо закладається в котел вручну, таким же чином, власноруч вичищається і зола.
Всі класичні твердопаливні котли розрізняються на моделі з чавунним або сталевим теплообмінником. В аспекті довговічності виграє, звичайно ж, чавун, термін експлуатації якого при правильному зверненні досягає 20 і більше років. Котел зі сталевим теплообмінником прослужить 6-8 років. Недоліки класичних моделей полягають в чутливості до перепадів температури, а також до видимих пошкоджень від випадкових механічних ударів.
Котли тривалого горіння працюють за двома системами: Булерьян і Стропува. Однак, система Стропува не знайшла відгуку у користувачів через свою дорожнечу, а також через складність в експлуатації, тому популярністю користуються в основному котли, що працюють за принципом канадської системи Булерьян. Такі пристрої являють собою піч, яка складається з двох камер, — в першій відбувається тління, а також утворення газу, у другій — змішування газу з повітрям і його подальше повне згоряння. Пристрої можуть працювати на вугіллі, деревині та деревних відходах. Примітно, що на одній закладці палива котел може працювати до 5-ти діб, чого не досягає жодна з інших моделей твердопаливних котлів.
Піролізні котли, як і випливає з назви, працюють на основі принципу піролізу — розкладання та газифікації твердих видів палива. Примітно, що в піролізних твердопаливних котлів, мабуть, найвищий ККД, а горіння може протікати цілих 10 годин. Також дані моделі максимально прості в експлуатації, так як забезпечують повне згоряння палива. Єдиний недолік полягає в тому, що дані котли працюють на дуже сухих дровах, якщо паливо буде хоч трохи сирим, ККД значно впаде.
Автоматичні котли оснащені автоматизованою системою завантаження палива, а також очищення від золи. Такі моделі обладнані спеціальним бункером, шнековим або транспортерним, який і відповідає за повну автоматизацію роботи. Дані пристрої працюють як на пелетах, так і на вугіллі. Серед переваг можна виділити максимально просту експлуатацію, наявність регулятора температури, а також датчика, який стежить за температурою всередині пристрою. Але головний плюс — це мінімальна витрата твердого палива в порівнянні з іншими моделями котлів.
Правила встановлення твердопаливного котла
Перше, що важливо врахувати перед придбанням твердопаливного котла, — це те, що стояти він повинен в окремому приміщенні, яке від інших кімнат буде відокремлене негорючими вогнестійкими перекриттями. Розмір приміщення повинен дозволяти вам вільно оглядати і чистити котел, регулювати температуру. За правилами безпеки висота стелі в кімнаті з котлом повинна бути не менше 2,5 метрів, а відстань від передньої частини пристрою до стіни — не менше 2 м.
Важливо, щоб в технічному приміщенні була кватирка, фрамуга, димар або витяжна вентиляція, які будуть забезпечувати вільний приплив повітря. Золу, від якої ви будете очищати котел, слід одразу ж заливати водою і виносити з приміщення.
В інтернет-магазині https://www.instaltrade.com.ua ви можете вигідно придбати якісне опалювальне обладнання і кліматичну техніку від відомих вітчизняних і європейських виробників.