72% всієї світової (окрім Китаю) виручки від онлайн-реклами ділять Google і Facebook. Також цим компаніям дісталося 90% виручки від нових рекламодавців 2016 р. Інші майданчики, пише партнер консалтингової маркетингової фірми Type A Group Боб Хоффман, змушені існувати на незначні залишки. На його думку, це відображає чітку позицію ринку: утворилася дуополія, і реклама на інших digital-майданчиках стає малоефективною.
Найбільша соцмережа і пошуковий гігант, сумарна капіталізація яких становить $850 млрд, зайняли настільки міцні позиції, що молодим стартапам майже неможливо зайняти хоч якусь нішу. Частка Facebook, згідно з прогнозами, в 2017 р. досягне 16% і буде рости, у той час як Google може дещо зменшити частку в 31% ринку реклами, вважають в агенції eMarketer.
До речі, на сайті blog.uamaster.com ви можете дізнатися про стан справ рекламного ринку в Уанеті.
В поточному році Facebook буде нарощувати свою частку в рекламному пирозі США завдяки своїм можливостям таргетування аудиторії, які дозволяють рекламодавцям отримувати прямий контакт з користувачами соцмережі, вважають аналітики. Facebook також навчилася вдало монетизувати свою мобільну аудиторію: вона приносить компанії близько 78% всієї рекламної виручки. Спеціалісти eMarketer прогнозують, що до 2017 р. її частка у Facebook зросте до 85%. Цьому сприятимуть і куплені Facebook сервіси на зразок Instagram.
Що стосується конкурентів, то їм поки не вдається зрівнятися з Facebook. Навіть китайські великі компанії, на кшталт Alibaba і Baidu, намагаються за рахунок свого локального великого ринку наздогнати і перегнати Цукерберга. Раніше великі гравці сегменту онлайн-реклами Yahoo! і AOL займають тепер менше 2% ринку.
До речі, найближчим часом Facebook почне тестувати новий формат відео, який дозволить видавцям вставляти свої короткі ролики в кліпи. Така реклама буде відображатися через 20 секунд або більше після запуску відео. Дохід від продажу реклами соціальна мережа буде ділити з видавцями — останні будуть отримувати 55 % від продажів.
Якщо новий формат реклами приживеться, то видавці можуть вперше почати отримувати дійсно відчутний дохід від відеоконтенту в Facebook. Сьогодні користувачі соціальної мережі переглядають близько 100 мільйонів годин відео в день, і Марк Цукерберг встановив заборону на використання реклами, що відображається до початку відео.