Товари для внутрішнього китайського споживання не поступаються за якістю відомим торговим маркам, а от ціни істотно нижчі. Тому, замовлення товарів безпосередньо в Китаї сьогодні дозволить істотно заощадити гроші без шкоди для якості. Про нюанси замовлення з КНР ми і поговоримо в цій статті.
На просторах Всесвітньої павутини велика кількість китайських магазинів, які організовують доставку куди завгодно. Описувати їх не будемо – відшукати такий магазин може будь-яка людина з доступом до Інтернету. Важливо знати про проблеми та особливості таких магазинів в цілому.
Асортимент китайських магазинів надзвичайно великий. Щоб просто переглянути онлайн-каталоги з десятків тисяч найменувань потрібно кілька годин. Скажімо, вас цікавить електроніка, і ви вагаєтесь над оформленням замовлення: а раптом доставлений товар виявиться бракованим або поламаним?
Просто повернути його назад не вийде – не дивлячись на гарантії від продавців, товар доведеться пересилати назад в Китай, чекати результати експертизи, а потім ще і чекати прибуття нового пристрою або повернення грошей. Процедура може зайняти 2-3 місяці. Так що, вибираючи на сайті, для початку зверніть увагу на рейтинг товару і не лінуйтеся почитати відгуки, щоб не купити «кота в мішку».
Сам процес покупки в китайському магазині взагалі не відрізняється від онлайн-покупок в Україні: каталоги, реєстрація, пошук, кошик і так далі. Багато сайтів навіть можуть похвалитися російськомовним інтерфейсом, який не просто “прогнали” через Google Translate, а ще й зробили читабельним і зрозумілим. Найважливіша відмінність китайського магазину полягає в тому, що за замовлення необхідно сплатити відразу, а не за фактом отримання.
Інший важливий аспект – доставка товару. Найчастіше вона безкоштовна, якщо ж ні – це завжди уточнюється. Доставку здійснюють поштові служби Китаю і України, які будуть переправляти товар приблизно місяць, плюс/мінус тиждень. Незважаючи на те, що більшість сервісів доставки дозволяють відстежувати рух посилки трекінговим номером, бути впевненим, що в дорозі вона не загубиться неможливо. Продавці у такому разі проводять власне розслідування, і якщо товар дійсно не дійшов до покупця – повертають гроші, або висилають інший екземпляр. Хочете трохи більше впевненості – вибирайте платну доставку поштовою службою DHL, UPS або іншими. Це відразу ж позбавить від головного болю: посилка прийде протягом тижня після відвантаження. Однак, така послуга обійдеться в додаткові $30-$60.
Крім того, врахуйте – китайські магазини ніколи не пишуть, що товару немає на складі. І навіть якщо товару немає, магазин все одно прийме замовлення, щоб відправити його, коли товар надійде.
Ще один момент – календар. Піднебесна живе за своїм календарем і, скажімо, якщо ви не замовили доставку до китайського Нового року, який святкують у лютому, готуйтеся чекати зайвий місяць. Під час свят у Китаї толком не працює нічого – ні пошта, ні магазин, ні продавці. Власне, тут все, як у нас.
Оплатити товар можна кількома різними способами. Всі китайські магазини працюють з платіжною системою PayPal і приймають оплату безпосередньо з карток. В залежності від сайту, можна скористатися й іншими ресурсами, включаючи WebMoney, Qiwi або навіть Western Union. Якщо товар прийшов вам бракованим або взагалі загубився в дорозі, можна вимагати повернення грошей і вдатися до програми захисту прав споживача, оскільки в даному випадку на вашій стороні буде дуже суворе китайське законодавство. Магазини його бояться і поважають – їм простіше подарувати вам ще один примірник, ніж нарватися на штрафи та відкликання ліцензії. Правило «клієнт завжди правий» китайськими онлайн-магазинами дотримується дуже акуратно.
Є одне “але”. Китайці обожнюють “годувати” своїх клієнтів “завтраками”, так що, якщо ви зажадаєте, для прикладу, повернення коштів, наберіться терпіння і як можна частіше турбуйте службу підтримки, щоб ваш випадок не спустили на гальмах. Загальноприйнята практика – писати їм раз на день, це абсолютно нормально в Китаї. Якщо ж питання затягується, починайте публічну лайку з адміністрацією магазину. В очах підприємця це удар по репутації, та дані заходи досить дієві, оскільки конкуренція на китайському ринку надзвичайно жорстка, і кожного клієнта там цінують, люблять і бережуть.
Швидку і надійну доставку товарів зі США і Китаю в Україну гарантує поштово-кур’єрська компанія Trans-Agent. На сайті trans-agent.com.ua ви зможете ознайомитись з усім переліком та умовами надання послуг.