Вибір кондиціонера: нюанси

Сучасні кондиціонери вміють дуже багато чого, і від того, з якою відповідальністю ви поставитеся до підбору цієї техніки, багато в чому буде залежати ступінь вашого задоволення від покупки.

Наприклад, якщо потрібно заощадити, можна встановити віконний кондиціонер. Якщо в квартирі дві «через стінку» кімнати, то розумно застосувати мульти спліт-систему з різною або однаковою потужністю внутрішніх блоків. А якщо йдеться мова про магазини, готелі, ресторани і інші нежитлові приміщення з великою площею, то тут http://mhi-ukraine.com/poluprom/ можна замовити потужні напівпромислові кондиціонери Mitsubishi Heavy Industries.

Підбір кондиціонера повинен починатися з розуміння того, що ви хотіли б отримати від свого майбутнього помічника в створенні комфортного мікроклімату - бажаєте, щоб кондиціонер тільки охолоджував повітря, або ж вам необхідно використовувати додаткові функції, такі як обігрів, осушення або якісне очищення повітря. Щоб зробити правильний вибір кондиціонера, необхідно знати його споживчі функції.

Віконний кондиціонер - це моноблок, зібраний в одному корпусі (від 1,6 до 6 кВт), що встановлюються у віконному отворі, простий в установці, майже не вимагає додаткових пристосувань для кріплення. Основні недоліки: відсутність естетичного вигляду (у вікні стирчить ящик), перешкоджає проходженню сонячного світла, обмежуючи значну частину вікна, працює шумно, компресор знаходиться в кімнаті. Якщо названі мінуси вас не лякають, то вартість його можна віднести, безсумнівно, до плюсів.

Мобільний або переносний кондиціонер (потужність 3-4 кВт) так само є моноблоком, розміщується в кімнаті та має значний рівень шуму при роботі компресора. Величезний плюс - немає проблем з монтажем. Виведіть шланг у вікно, і включайте. Однак, продуктивність його невелика.

Найпоширенішою побутової моделлю є спліт-система. Вона складається з зовнішнього блоку, що монтується зовні будівлі, і внутрішнього блоку (від 2 до 5 кВт) який встановлюється безпосередньо в приміщенні. Відстань між блоками зазвичай не перевищує 4-6 метрів, це сприяє ефективності роботи пристрою і знижує вартість монтажу. Якщо внутрішніх блоків два і більше, це мульти-спліт - система потужністю до 8 кВт. Шуму при роботі майже немає, бо компресор знаходиться на вулиці.

Важливо визначити потужність кондиціонера. Це залежить від температури приміщення, яку ви збираєтеся контролювати (стандартна кімната, приватний котедж, офіс, магазин або виробниче приміщення). При розрахунку потужності необхідно врахувати:

1. Площа, планування приміщення і висоту стель.

2. Кількість людей, працюючого устаткування і побутової техніки, від яких надходить тепло.

3. Розміри вікон і сторони світу, куди вони виходять.

Умовно для розрахунку потужності приблизно беруть 1 кВт на 10 кв. м приміщення. Такий спрощений розрахунок застосуємо скоріше для стандартних кімнат у багатоквартирних будинках, втім він може призвести до великої похибки у визначенні необхідної потужності. Серйозний розрахунок потужності з урахуванням всіх факторів можуть виконати тільки спеціалісти, які володіють необхідними технологіями, і досвідом.