Людство усвідомило необхідність впорядкування процесів управління бізнес-процесами ще на початку XX століття. В даний час ERP є останньою стадією в еволюції автоматизованих інтегрованих систем управління підприємством.
Безпосередніми попередницями ERP були системи MRPII (Manufacture Resources Planning — планування виробничих ресурсів), робота яких зводилася до планування розподілу матеріальних і фінансових ресурсів і виробничих потужностей, необхідних для здійснення виробництва. З часом MRPII-системи розвивалися, набуваючи нові функціональні можливості, і поступово склалося розуміння того, яким чином пристосувати їх для планування і управління бізнесом в масштабі не тільки цілого підприємства, але і великої багатопрофільної транснаціональної корпорації. Нові системи, реалізовані в себе зазначені функції, отримали назву ERP.
Головна задача, яка стоїть перед такою системою – об’єднати всі підрозділи компанії та їх функції в одній оболонці для того, щоб грамотно обслуговувати їх у разі необхідності; мінімізувати складські запаси; оптимізувати цикл виробництва; прискорити обробку замовлень; поліпшити якість обслуговування клієнтів; знизити витрати різного роду (операційні, управлінські, комерційні); збільшити оборотність матеріальних запасів;підвищити рентабельність підприємства.
У цілому переваги впровадження ERP-систем можна сформулювати наступним чином:
- інтегрування всіх аспектів діяльності компанії – єдина база даних дозволяє звертатися до неї всім співробітникам і в режимі реального часу відслідковувати зміни, що відбуваються, обмінюватися інформацією;
- підвищення якості інформації – вона актуальна, достовірна, не дублюється і не втрачається, що дозволяє використовувати необхідні дані без побоювань і додаткових перевірок;
- безпека – витік інформації в таких системах мінімальний;
- автоматизація бізнес-процесів компанії.
Не позбавлені такі системи і недоліків.
ERP-системи мають високу вартість впровадження і обслуговування (потрібні фахівці, які вміють з цією системою звертатися), відповідно, не кожна організація може собі це дозволити. По-друге, складність інтеграції (сумісності) з іншими додатками. Якщо в компанії встановлені інші програмні модулі, може знадобитися багато часу і сил для їх інтеграції разом з ERP-системою в єдиний простір.
На сайті http://a4.com.ua/software/tipovye-produkty-1s/513/ ви дізнаєтесь про функції програмного забезпечення «1С: ERP», її особливості і переваги для управлянням підприємставом.