Засновником Plastic Bottle Village став Роберт Безью (Robert Bezeau), який переїхав у 2012 році в Панаму з Канади, щоб очолити програму утилізації пластикових відходів. За його оцінками, за півтора року було зібрано понад мільйон пляшок і існуючий у Бокас-дель-Торо полігон просто не міг вмістити так багато сміття. Саме тому Безью придумав новий спосіб використання пластикових пляшок, нешкідливий для навколишнього середовища.
Роберт Безью вирішив по-іншому поглянути на утилізацію відходів. Замість того, щоб викидати старі пластикові пляшки, він використовує їх для будівництва поселення. Ідея сама по собі чудова, втім без добротної арматури і тут не обійтись, а на сайті armaturniy ви дізнаєтесь все про цей важливий для будівництва матеріал: склад, сфери застосування, тощо.
Ініціатива називається «Plastic Bottle Village» та її місія проста і нехитра: «Зміна світу без зміни Землі, один будинок за один раз».
Пластикові пляшки використовуються в якості теплоізоляції всередині бетонних стін, зменшуючи таким чином кількість відходів і значно знижуючи витрати на будівництво. Такі будинки стійкі до землетрусів і дуже прохолодні, усуваючи необхідність у кондиціонерах — ще один плюс для навколишнього середовища!
Але наскільки такі будинки можуть допомогти в утилізації відходів жителям Панами? Для цього потрібно врахувати наступне: якщо ви народились після 1978 року і будете жити 80 років, то за своє життя використовуєте, згідно зі статистикою, як мінімум 14400 пластикових пляшок.
У той же час для будівництва подібного двоповерхового будинку потрібно якраз близько 14 000 пластикових пляшок. Саме тому життя в одному з цих будинків зможе ефективно нейтралізувати негативні наслідки впливу утилізації відходів людини на навколишнє середовище.
Реалізація проекту почалася в 2015 році і продовжить розвиватися в три етапи. Село розміститься на площі 33 га з частковим видом на океан. При цьому в Plastic Bottle Village будуть не тільки житлові домівки. Безью зі своєю командою збираються створити офіси, громадський центр, туристичні стежки і павільйон для занять йогою.
Мало того, що ця програма допомагає довкіллю, але вона також дає можливість повернутися обличчям до повсякденних проблем людей. Адже в обмін на пластикові пляшки Безью надає місцевим жителям рис і боби.