Під скляним ковпаком: будинок, побудований навколо старовинних руїн

В околицях Вільнюса (Литва) знаходиться оригінальний заміський особняк. Його господар, любитель старожитностей, побажав отримати будинок, в якому сучасний дизайн поєднувався б зі старовиною. У підсумку архітектори використовували руїни цегляної споруди і накрили його скляним ковпаком.

Отож, архітектори студії G. Natkevicius & Partners розробили і реалізували проект особняка в передмісті столиці Литви, в прекрасному парку містечка  Павільніс. Невідомо, чи для фундаменту використовувались блоки фбс, але щодо фасаду задумка получилась дуже оригінальною!



Клієнт придбав ділянку землі з деревами, де колись розміщувалося гарматно-ливарне виробництво, разом зі старим цегляним будинком з просторим підвалом.

Після очищення будинку від штукатурки, з’ясувалося, що будинок був побудований з старовинних цеглин, які були зроблені на цегельному заводі у Вільнюсі. Історична цінність споруди послужили поштовхом до збереження старої будівлі і зведення навколо неї нової конструкції.

Спеціалісти G. Natkevicius & Partners вирішили використати популярний спосіб поєднання старого і нового: цегельну кладку обнесли сталевим каркасом, який заповнили склом. І будинок придбав форму, яку запропонував ще в 40-ті роки минулого століття Людвіг Міс ван дер Рое: спальні приховані в центрі будівлі, приміщення, призначені для денної рутини позбавлені перегородок і відокремлені від природи лише прозорою “ширмою”. Враховуючи природні особливості місця, архітектори вирішили зробити загальне заземлення будинку.



Сім’ї з чотирьох чоловік необхідні були комфортні умови для проживання. У частині старого будинку було вирішено розмістити бібліотеку, що зберігає дуже рідкісну колекцію книг. На нижньому поверсі спроектовані дитячі кімнати, а нагорі в мансарді – батьківська спальня.

У скляный частині, що прикрила, як музейна вітрина, стару споруду, представлені вітальня, їдальня, кухня, турецька баня, вбиральня та гараж на два автомобіля. Колекція старовинних книг - гордість господаря - також розмістилася в підвальному приміщенні.

Для економії в будинку встановили систему автономного опалення та на водопровідній трубі ультразвуковий лічильник на воду. З першого поверху скляної частини будинку відкривається чудовий панорамний вид на парк. Будинок було завершено в 2007 році. Загальна площа проекту складає 1647 кв. м.