Архітектурні інсталяції Алекса Чиннека (Alex Chinneck) всякий раз змушують сумніватися в реальності побаченого: перевернуті будинки і «сповзаючі» фасади, про які ми колись писали, давно стали візитною карткою молодого креативного дизайнера, чиї роботи можна знайти у найрізноманітніших куточках світу. Здається, він знає не тільки як зробити фундамент для дому своїми руками, власноруч повністю побудувати його, але і заставити цей будинок дивовижним чином трансформуватись.
В минулому році об’єктом для творчих експериментів художник вибрав одну з найстаріших і найвідоміших споруд Лондона – ринок Ковент-Гарден (Covent Garden Market). З волі майстра верхня частина фасаду будівлі немов відламалася від нижньої і виявилася... підвішеною в повітрі!
Невипадково щоразу проекти британця Алекса Чиннека опиняються в центрі загальної уваги. Його пристрасть до масштабних проектів і вміння перетворювати звичайні будинки в дивовижні арт-об’єкти роблять творчість цього художника по-справжньому унікальною. Так, наприклад, британцям надовго запам’яталася його інсталяція з жартівливою назвою «На ногах моїх живіт, на носі - коліна» («From the Knees of My Nose to the Belly of My Toes»). Тоді Чиннек перетворив в арт-об’єкт історичну будівлю в графстві Кент, створивши ілюзію «сповзаючого» фасаду. «Архітектура – краще полотно для втілення творчих задумів», - вважає художник.
На цей раз «полем» для експериментів було обрано будівлю ринку Ковент-Гарден у Лондоні. Історичну споруду було «розсічено» поперек, а верхня частина фасаду і зовсім виявилася «підвішеною» в повітрі на відстані трьох метрів від землі. Тріщина на фасаді старовинної будівлі виглядає настільки реалістично, що випадкові перехожі надовго зупиняються перед інсталяцією, не вірячи своїм очам.
Насправді, щоб домогтися дивовижної структури, Чиннек використовує цифрове різьблення, чотиритонну противагу, і 4 місяці наполегливої роботи цілої команди будівельників, дизайнерів, програмістів, і інших спеціалістів різноманітних областей.
Проект в точності повторює архітектурний стиль 184-річної будівлі лондонського Маркету, розташованої відразу за ним. Але «літаючий будинок» виглядає так, ніби він піднявся на 3 метри від фундаменту.