Бажаєте дізнатись, де у Печерському районі столиці надають найкращі стоматологічні послуги? Зайдіть на http://101stomatolog.com.ua/stomatologii/pecherskiy-rayon/
, саме на цьому сайті ви знайдете адреси клінік з переліком пропонованих послуг, цінами, і відгуками пацієтів. Також завдяки зручній онлайн-формі ви зможете записатись на прийом до потрібного лікаря.
Будова зуба досить складна і витончена. Природа подбала про те, щоб людина, не маючи іклів і пазурів, як у хижаків, все ж мала досить надійний інструмент для пережовування їжі. Зуби покриті емаллю, яка є мертвою тканиною, тому живити її чимось ззовні безглуздо. Вона насичується тільки за рахунок дифузій, тобто взаємопроникнення молекул.
Головне джерело живлення для зубів – слина. З неї в емаль проникають молекули кальцію, калію та інших мікроелементів. Але наше завдання не “набивати” рот кальцієм, а зробити так, щоб просто слини було в достатку. Що для цього потрібно? Всього лише більше пити: визначити для себе оптимальний питний режим і дотримуватися його.
До речі, корисні властивості жувальної гумки як раз в цьому і полягають – вона стимулює процеси слиновиділення. Звичайно ж, щоб в слині була максимальна концентрація мікроелементів, їх треба туди якось доставити. Як? Ввести в раціон продукти, що містять кальцій, калій, фосфор – це сир, інші молочні продукти, м’ясо, риба, горіхи.
Не варто бути прихильником повсякчасного вживання полівітамінів, в яких всі ці мікроелементи, звичайно ж, містяться. Їх, насамперед, повинні пити люди, які серйозно займаються спортом, зазнають значних фізичних навантажень. Всім іншим до полівітамінів правильніше було б ставитися насторожено. Тому що будь-яка отрута в малих дозах – ліки. А будь-які ліки у великих дозах – отрута. Є синдром гіповітамінозу, коли вітамінів в організмі об’єктивно не вистачає. А є куди більш серйозний стан гіпервітамінозу, коли якийсь вітамін міститься в надлишку. Тому приймати вітаміни потрібно лише чітко розуміючи – чого з їх допомогою ми хочемо досягти.
А який продукт краще зовсім не їсти, щоб не нашкодити зубам? Досвідчений спеціаліст вам відповість: їсти можна все за умови, що ви комплексно доглядаєте за зубами – і вдома, і з допомогою лікаря-гігієніста. Карієс “зароджується” на зубах, покритих кислою плівкою. А якщо плівку своєчасно зчищати, серйозних проблем у роті не виникне. Адже емаль – найтвердіша тканина нашого організму.
Тому, якщо прибирати кисле середовище з зубів, регулярно ходити на професійну гігієну, ретельно доглядати за зубами і порожниною рота вдома, то ніякі продукти не принесуть шкоди.