Китайські реабілітаційні центри для для інтернет-залежних

У 1995 році психіатр Айвен Голдберг жартома запропонував термін «Internet Addiction Disorder» (інтернет-залежність). Тоді він і не здогадувався, що трохи пізніше введе діагностичні критерії розладу, а потім цю недугу будуть у деяких країнах лікуватимуть примусово і вирішувати проблему на державному рівні.
реабілітаційний центр

У Китаї з 2006 року курс реабілітації пройшли 6000 чоловік, з них вилікувалися 75%. Вилікувались — значить, стали сидіти в мережі менше шести годин на день.

Айвен Голдберг вклав у поняття «інтернет-залежність» поведінку зі зниженим рівнем самоконтролю, що загрожує витіснити нормальне життя. Глобальна мережа змушує думати про необхідність терміново переглянути стрічку в твіттері або викласти фото в instagram, відсутність доступу в мережу викликає дискомфорт, а живі люди — роздратування. В тій чи іншій мірі інтернет-залежність є, можливо, у більшої частини користувачів мережі у віці до 35 років. Фахівці іноді порівнюють цю залежність з ігроманією. А от досвідчені спеціалісти реабілітаційного центру 12+ допоможуть подолати цю, та інші небезпечні види залежності.

В 2008 році Китай став першою країною, яка визнала інтернет-залежність хворобою, яка вражає молоде населення. Зараз у країні діють 400 реабілітаційних центрів, курс лікування може тривати кілька місяців в залежності від складності.

Одержимість інтернетом призводила до трагедій: 25 людей загинули при пожежі в незаконному інтернет-кафе, чоловік помер після 20 годин безперервної гри Legend of Mir 2, один підліток убив батька через інтернет, а інший — зістрибнув з даху, бажаючи «приєднатися до головного героя гри». Ці й інші події змусили владу Китаю серйозно задуматися про можливі способи вирішити проблему.



Лікування в реабілітаційних центрах, які схожі на в’язниці, поєднує в собі власне терапію, військову муштру і електрошок, що іноді призводить до летального результату. Підлітки займаються спортом і єдиноборствами, а будь-які електронні гаджети на території центрів заборонені. Пацієнти часто спілкуються з психіатрами і піддаються численним обстеженням, щоб лікарі могли переконатися в дієвості лікування і в тому, що підліток не зійшов з розуму по дорозі до одужання.



Інтернет-залежність за даними китайської влади вразила 24 мільйони людей з 632 мільйонів користувачів мережі в Китаї. Багато молодих людей грають в онлайн-ігри годинами. Керівник одного з центрів, лікар і полковник народно-визвольної армії Китаю, говорить про клінічну депресію як результаті проведення в мережі до 14 годин на добу — з цією проблемою надходять 90% пацієнтів.

Попит на лікування в Китаї високий, але курс коштує дорого: за місяць батьки підлітків витрачають близько £1000 — понад 30 тисяч гривень. Це в два рази більше, ніж середній китайський робітник заробляє на місяць.