Окуноін: найбільше японське кладовище

Всього півтори години на поїзді від неонової, яскравою і метушливої Осаки розташоване містечко Койясане - батьківщина однієї з основних шкіл буддизму Сингон. Поруч з містом знаходиться Окуноін — місто мертвих, найбільше і найпрестижніше кладовище Японії. Тут кожен дюйм священний і наповнений не болем, а віковою мудрістю, спокоєм і умиротворенням. Під покровом кедрів, багатьом з яких по 800 років, тут панують цілковита тиша і спокій.

Тут царюють таємничі, потойбічні сили, і серед старих, порослих мохом могильних каменів відчуваєш себе поза часом і простором. Перед входом на «чисту землю» традиційно умиваються руки і обличчя, зачерпуючи воду ковшичком спочатку лівою, а потім правою рукою.

Це кладовище справляє сильне враження. Тут і справді починаєш вірити в містику, гіпноз і переселення душ. За різними даними, тут від 100 до 200 тисяч могил. Найстарішим кілька сотень років. Могили тут не чіпають, навіть якщо ніхто їх не відвідує десятиліттями. Так і стоять стовпчики різних розмірів, іноді трохи похилені, за якими вже і не зрозуміти, хто і коли був тут похований.



Багато могил поросли мохом. М’яка, як перина, рослина огортає кам’яні стовпчики, дерева і статуї божків. У поєднанні моху і лишайника японці бачать символ нескінченного бігу часу.

Але не всі могили тут обросли мохом. Для нових поховань відведена земля, де раніше поховань не було. Землю тут можна купити. Втім, крихітний клаптик буде коштувати не менше півмільйона доларів. Ченці зацікавлені в продажу, але можуть і відмовити.



Могили на кладовищі Окуноін лежать по обидві сторони містичної стежки, що веде через вікові кедрові дерева до мавзолею Кобо Дайсі. Перед мавзолеєм розташований Зал лампад, де горять 10 тисяч масляних ламп, залишених віруючими.
Легенда свідчить, що дві лямпадки тут були запалені в 11 столітті: одна з них належить імператору Сіракава, а інша – селянці, що продала своє волосся за ліхтар, щоб вона могла як слід помолитися за своїх батьків.



Археологи стверджують, що раніше (до 300 року нової ери) японці ховали померлих так само, як це зараз роблять європейці. Правда, тіло поміщали не обов’язково в труну, а частіше в великий глек і закопували. Потім, з приходом буддизму через обмеженості території, японці стали спалювати померлих. В сучасній частині Окуноіна найчастіше можна побачити сімейні склепи — так ховають 99 відсотків японців. Також є невеликі гірки — колективні могили для тих, у кого немає родичів.



А є тут ще один незвичайний тип могил, які поставлені корпораціями або професійними спільнотами. Тут є могила службовців компанії Panasonic, однієї з найбільших по виробництву електроніки, автомобільного гіганта Nissan, виробника кави UCC. Остання виконана у формі величезної мармурової чашки, в якій перемішаний прах всіх вірних співробітників підприємства. Є корпоративні могили від «Тойоти», «Куботи» і більшості найвідоміших японських компаній, і ще десятки пам’ятників представникам різних професій: фотографам, швейних справ майстрам, пивоварам, виробникам побутової хімії та інших.



Основной специализацией ЗАО “Антик” является производство памятников, обратившись к менеджерам компании вы можете заказать любой сложности надгробия, статуи, кресты, мемориальные комплексы, а также различные строительно-декоративные элементы из натурального камня.