Плюси покупок через мережу очевидні: миттєва оплата, доставка додому, економія часу, спрощена система доступу до інформації. А що вже казати про привабливі ціни, плюс різноманітні акції і знижки, ось гляньте сюди http://vskidku.com.ua/xarkov, це ж дійсно реальна економія!
Незважаючи на зручність і швидкість, є і явні мінуси: можна залишитися і без грошей, і без покупки. Ось що радять експерти, як не зіткнутися з шахраями, здійснюючи покупки онлайн.
Захист банківської картки
Якщо для оплати покупок ви використовуєте кредитку, подбайте про надійний захист своїх грошей. Заведіть окрему картку спеціально для інтернет-покупок та перекладайте на неї рівно ту суму, якої вистачить для поточної оплати. Якщо щось піде не так, ви втратите лише гроші, призначені для оплати однієї речі, а не все, що лежить на рахунку. До речі, в банку можна підключити спеціальну послугу: при кожній спробі оплатити щось за допомогою картки ви будете отримувати повідомлення з одноразовим паролем, без якого зробити покупку просто не вийде.
Використовуйте PayPal
PayPal — міжнародна електронна платіжна система, яку підтримує більшість великих інтернет-магазинів і майданчиків типу eBay. Якщо сплатити покупку за допомогою цієї системи, але щось піде не так (наприклад, посилку так і не доставлять або товар не буде відповідати тому, що ти замовляла), PayPal поверне гроші на ваш рахунок. Головне, вчасно повідомити про це службу підтримки — строки на подачу скарги обмежені, так що уважно стежте за станом своєї угоди.
Оплата за фактом отримання
Щоб не втратити гроші, можна вибрати оплату тільки за фактом отримання замовлення. Багато інтернет-магазинів дозволяють проводити оплату накладеним платежем або кур’єру готівкою. Віддавайте гроші кур’єру або працівникам пошти тільки після того, як уважно оглянете річ і впевнитесь, що все в порядку. Іноді можна замовити і самовивіз, тоді можна одночасно заощадити на доставці і не платити за «кота в мішку».
Ознайомтесь з правилами
Часто користувачі не читають правила користування інтернет-магазинами або іншими сервісами. Це велика помилка — саме там знаходиться вся важлива інформація. Наприклад, можна відстежувати доставку посилки, повернути річ, якщо вона не підійде, дізнатися хто буде оплачувати поштові витрати за повернення, в які терміни можна поскаржитися.
Відгуки
Переконайтеся, що на форумах і сайтах немає постів про зниклі речі і гроші, сайт існує досить давно, а ціни не викликають підозр. А якщо зважилися на велику покупку (наприклад, авто) у приватної особи, поставтеся до перевірки ще серйозніше. Більшість сайтів приватних оголошень не дозволяють розміщувати відгуки про продавця, але ж є соцмережі! Знайдіть профіль продавця Вконтакті або на Facebook — це легко зробити за допомогою мобільного телефону, пошукайте його ім’я і прізвище в Інтернеті — може бути, хтось вже мав справу з цією людиною.
Стежте за своїми даними
Ні в якому разі нікому не розкривайте реквізити своєї банківської картки та паспортні дані! Шахраї часто пропонують перевести гроші на карту або просять переказати гроші на їх рахунок. При цьому вони можуть просити не тільки номер картки та реквізити банку (яких завжди достатньо для переказу), але і номер телефону, ПІБ, код на зворотній стороні картки і навіть SMS-пароль від банку.