Гостинки - вигідний варіант малогабаритного житла

На думку експертів, причиною великої популярності малогабаритних квартир є збільшення числа молоді у великих містах. Недорогим житлом забезпечуються молоді сім'ї та студенти, для яких повнометражні квартири вважаються недоступною розкішшю.

Що таке гостинка?

Цей тип житла являє собою невелике приміщення площею 11 - 24 кв. м. Це кімната з маленьким передпокоєм, де є суміщений санвузол і зона для кухні зазвичай у вигляді ніші. В гостинці є одне-два вікна, балкон або лоджія. Іноді з’являються варіанти зонування приміщень перегородками. Такі кімнати зазвичай розташовуються в будинках типу гуртожитку.


Оптимальний варіант молодіжного житла

З точки зору інвестицій, малогабаритне житло досить привабливе, оскільки ціни на нього навіть при кризі не знижуються. Багато молодих людей, не маючи коштів на більш простору квартиру, частіше віддають перевагу гостинці, плануючи обзавестися в майбутньому багатокімнатним варіантом.

Зазначимо також, що молодь часто перебуває вечором поза домом, проводячи свій час в розважальних закладах або просто серед друзів. Природно, вдень вони працюють або навчаються і просто не встигають пообідати вдома, а житло використовують лише для ночівлі. У цьому випадку, гостинка для них – найоптимальніший вид житла. До речі, мала площа дозволяє значно економити на комунальних послугах. А сучасні меблі зі всілякими функціями трансформації допомагають раціонально використовувати простір, зробити кімнату більш привабливою.

І якщо вже зайшла мова про естетику і функціональність, подивіться тут bestujevskie-sady.kharkov.ua на чудові пропозиції гостинок у старому центрі Харкова


Цінове питання

Вартість гостинки, як і будь-якої іншої нерухомості, залежить від її місця розташування і відстані до центру міста, а також загального стану житла та поверху, на якому вона знаходиться. Якщо гостинка з дизайнерськими рішеннями добре відремонтована, то часто вона може коштувати дорожче, ніж однокімнатна квартира. До речі, меблі в даному випадку, нерідко робляться під замовлення за індивідуальними розмірами і тому дешево коштувати не можуть, але вони ефективно вирішать питання дефіциту площі.

Зазначимо, що до останнього часу гостинки з боку банків не визнавалися повноцінним житлом, тому іпотечні програми під них не розроблялися. Сьогодні ситуація дещо змінилася. Навіть з невеликим доходом молода сім’я зможе оформити іпотечний кредит на 5 -10 років. Певні умови дозволяють не вносити вступного внеску. Ця пропозиція вже користується достатнім попитом, а це дозволяє молодій сім’ї, купивши власне житло, згодом зробити внесок на більш велику квартиру.

В даному випадку, існує ще один варіант, який дозволить після гасіння всієї суми іпотечного кредиту гостинку здати в оренду, а потім новим іпотечним кредитом переїхати в квартиру з більшою площею, а дохід з гостинки направити на виплату іпотеки. В результаті молода сім’я приблизно за 10 років зможе окупить повну вартість гостинки.


1 стандартна квартира, чи 2-3 гостинки? Вигода очевидна!

Останні роки на ринку нерухомості можна помітити таку тенденцію, яка свідчить про те, що, порівняно з господарями малогабаритного житла, власники повнометражних квартир досить проблемно продають або здають в оренду своє житло. Тому багато з них переобладнують 3 — 4 кімнатні квартири та перетворюють їх у кілька гостинок. Здача їх в оренду або продаж окремо стає більш суттєвою вигодою.

Дана потреба ринку була оцінена і забудовниками. Якщо раніше елітне житло більше будувалося, то сьогодні новобудови у своїй більшості проектуються під малометражний тип житла: гостинка або малосімейка.