На що радять експерти звернути увагу в першу чергу?
Діагностика мультизрізовим апаратом
Зверніть увагу на покоління апарату МРТ – вам потрібен тільки мультизрізовий. На відміну від однозрізових, якими досі користуються деякі діагностичні центри, він одномоментно збирає інформацію з усього обсягу досліджуваної ділянки, сканує і відображає необхідну зону в декількох площинах і зрізах, що дозволяє отримати більш чітку клінічну картину і поставити точний діагноз.
До речі, у «Лікарні Cімейної Медицини» використовуєтся найсучасніший 16-зрізовий томограф Siemens SOMATOM Emotion 16, а ось тут http://lsm.com.ua/kt-organov-bryushnoj-polosti ви дізнаєтесь, як у цій клініці здійснюється КТ органів черевної порожнини.
Не потрібна зайва потужність
Багато центрів пропонують діагностику на потужному (1-2 Т) або надпотужну апараті (2-3 Т), природно, за більш високу вартість. Але високопольні апарати потрібні для детального дослідження черевної порожнини або для визначення типу пухлини або шляхів її розростання, наприклад, перед операцією по її видаленню. Інші патології (наприклад, судин, опорно-рухового апарату) побачить і низькопольний апарат (0,2-1 Т). А різниця в ціні сягає 300-500 грн.
Комфортний тип апарата
Нерухомо пролежати всю процедуру (а вона може затягнутися до години) в апараті закритого типу зможе не кожен - він шумить і гуркоче, від чого пацієнт з найменшими порушеннями нервової системи буде здригатися і зображення вийде неякісним. У відкритому МРТ-апараті такого не відбувається – вони тихі і не викликають відчуття перебування в «капсулі», що неприйнятно при клаустрофобії.
Наявність у центрі анестезіолога
Важлива умова якісного результату – нерухомість пацієнта під час процедури. Це не під силу багатьом дорослим, не кажучи вже про дітей. Для якісної діагностики дитини або рухомого підлітка знадобиться анестезія. Без спеціальної ліцензії та лікаря-анестезіолога клініка цього забезпечити не зможе.
Професіоналізм персоналу
Для роботи з МРТ лікар-рентгенолог повинен пройти спеціальні курси. В іншому випадку це може позначитися на якості опису дослідження – не знаючи нюанси принципів розпізнавання зображення на МРТ-апараті, він просто може не помітити важливі моменти сканування.
Безкоштовна консультація з лікарем-діагностом
Хороший лікар-діагност, який інтерпретує результати, важливіший самого апарату, яким проводиться сканування. Клініка по вимозі повинна організувати безкоштовну консультацію з вашим потенційним лікарем (особисто або по телефону). У ході бесіди розпитайте про дослідження, опишіть вашу проблему, відзначаючи при цьому, чи задає лікар зустрічні питання, зокрема, про ваш стан. Якщо так – він зацікавлений в якісній роботі, ні – краще з ним не зв’язуватися.
Час складання заключення діагностики
Обіцянка дати опис «через годину» має насторожити. Під час дослідження лікар МРТ вивчає сотні зображень. Швидко уважно роздивитися, зважити і зіставити зі скаргами пацієнта неможливо. Додатковий час - написання деталізованого опису і заключення. На це зазвичай іде не менше 6 годин.
Опис результатів
У центрі зобов’язані зробити повний опис та висновок МРТ-обстеження, навіть якщо в направленні лікуючого лікаря стоїть позначка «без опису». Правильно інтерпретувати запис зможе тільки лікар МРТ. Опис має бути детальним і об’ємним, щоб лікар міг зрозуміти його зміст, поставити остаточний діагноз і призначити ефективне лікування.