Соцмережі замість резюме. Як роботодавці оцінюють претендентів за їхніми особистими сторінками

Останні дослідження соціологів фіксують факт: все більше роботодавців звертають увагу на сторінку кандидата в соцмережах. Особистий профіль стає неофіційним резюме – за ним наймачі оцінюють приватне життя і характер претендента.

Як би ви високо не оціювали свої професійні здібності, вирішальне значення про ваше перебування на вподобаній посаді залежить далеко не від вашого бажання, а, все-таки, від волі роботодавця. По посиланню /torggi.com/articles/blog/Podat-obyavlenie-kiev-o-rabote можна багато дізнатися про всі тонкощі працевлаштування, втім варто зазначити, що на сьогоднішній день поряд з грамотно складеним резюме і співбесідою, не останню роль у прийнятті рішення відіграє профіль претендента на посаду у популярних соціалках. 

За даними досліджень, 74% роботодавців переглядають профілі в соцмережах кандидатів, яких вони хотіли б найняти. В першу чергу для того, щоб дізнатися про «підводні камені». Адже, як правило, в ході співбесіди людина завжди намагається постати у своєму «парадному» вигляді.

«Складно передбачити, яку саме сторінку хочуть бачити в різних компаніях для різних спеціальностей, але є деякі універсальні речі. Наприклад, понад 70% роботодавців не подобаються соціально негативні явища (куріння, активне вживання алкоголю, навмисна демонстрація особистого життя, ознаки депресивної поведінки тощо)», – розповідає Андрій Попов, керівник проекту HR-mnenie.

Зрозуміло, що соцмережі не передбачені для оцінки професійної компетенції здобувача. За словами рекрутерів, особиста сторінка дозволяє зрозуміти їм, чи вписується людина в корпоративну культуру організації. Тому важлива загальна адекватність профілю, постів і фотографій, а також дотримання етики.

Втім, за словами Попова, більше половини роботодавців проти того, щоб особистий профіль кандидата перетворювався на стрічку робочих записів. Їм цікаво, чим живе кандидат, його сім’я та захоплення. Просто ділитися особистою інформацією слід розумно, залишаючи теплі пости про сім’ю і друзів, повідомлення про спорт чи хобі і глибокі відгуки про книжки. Все це дозволить охарактеризувати претендента як людину стабільну і соціально адаптовану. А от викладати в соцмережі фотографії з бурхливої вечірки не варто – нехай про це знають тільки близькі друзі.

Чи можуть відмовити в роботі через профіль в соцмережі? Так, можуть, таке не часто, але буває. Наприклад, якщо з’ясується, що претендент говорив неправду або на його сторінці прослизають екстремістські висловлювання і відбуваються конфлікти з іншими користувачами. Конфліктні співробітники, як правило, нікому не потрібні.

А от активність потенційного співробітника в соцмережах оцінюється по-різному. В одних випадках постійна присутність людини у віртуальному просторі – це плюс, оскільки це говорить про його уміння ладити з сучасними технологіями. Але є й інша думка. Якщо у людини протягом робочого дня на сторінці висока активність на рахунок розміщення фото, постів і репостов, напрошується припущення: а чи залишається у неї час на роботу?

Багато залежить від вакансії, яку розглядається кандидат. Якщо це, скажімо, інженер, то соцмережі оцінюються рідко. А якщо маркетолог, фахівець з PR, HR, менеджер по роботі з клієнтами або керівник підрозділу, то набагато частіше.