ТОП-5 найбільш забруднених міст світу

Технічний прогрес - як палиця з двома кінцями. З одного боку, це благо, бо безліч омріяних людством речей стали реальністю. А от з другої сторони можна бачити, що видобуток корисних копалин і промислове виробництво зростає в геометричній прогресії. І тут же в цілях економії на екологію ніхто не хоче звертати увагу. Оприлюднений нещодавно рейтинг Всесвітньої організації охорони здоров'я покаже вам найбрудніші міста світу.

1. Ліньфень. Золоту медаль найбруднішого міста світу займає Ліньфень, що в Китаї. І тут місцевим жителям можна щиро поспівчувати. Місто славиться своєю вугільною промисловістю. Саме з вугільним пилом люди тут встають і лягають спати. Він присутній як на шкірі, так і на постільній білизні. А ось випраний одяг немає сенсу вивішувати на вулицю для сушіння, так як через пару годин він стає чорним.

2. Сукінда. Для виплавки нержавіючої сталі найважливішим інгредієнтом є хром. Його ще активно використовують для дублення шкіри. Єдиний мінус той, що шестивалентний хром є сильним канцерогеном, який в організм потрапляє повітряним шляхом або разом з водою. Недалеко від індійського міста Сукінда можна знайти один з найбільших в світі відкритих хромових рудників. Тут у 60 відсотках питної води вміст даного елемента перевищує норму в два рази. Медики Індії говорять, що в 84.75% випадків захворювань місцевих жителів, виною є саме цей підвищений вміст елемента.

3. Ла-Оройа. Невелике перуанське місто розташоване у передгір’ї Анд. Воно стало центром металургії ще на початку минулого століття. Багато десятиліть ударними темпами тут видобувають цинк, мідь і свинець. А на екологію, само собою, ніхто не звертає уваги. В крові місцевих жителів вміст важких металів перевищує норму в кілька разів. Та й смертність дітей тут найбільша.

4. Дзержинськ. 300-тисячне російське місто отримало у спадщину від холодної війни близько 300 000 тонн смертельно небезпечних хімічних сполук. Вони ж були поховані в околицях цього населеного пункту з 1938 по 1998 роки. Концентрація діоксидів і фенолу, що міститься в підземних водах містечка, перевищує норму в 17 мільйонів разів. Дзержинськ навіть зміг потрапити в книгу рекордів Гіннеса в 2003 році як найбрудніше місто світу.

5. Чорнобиль. Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної станції вибухнув у 1986 році. Тоді ж місто накрила радіоактивна хмара. Владою навколо епіцентру вибуху була створена зона відчуження. З неї вивезли всіх місцевих жителів, і буквально за кілька днів місто стало примарою. На його землях вже 30 років ніхто не живе.

Запоріжжя потерпає від екологічних проблем. Атмосферу міста заполонили отруйні викиди, спричинені масовим спалюванням автомобільних шин. Як реагує на цю проблему місцева влада, і що думає про це депутат міськради Олена Галкіна, котра першою виявила джерела задимлення?