Найдивніша енциклопедія
Codex Seraphinianus – книга з сюрреалістичними ілюстраціями, написана мовою, яку ніхто не розуміє. Вчені називають її «найдивнішою енциклопедією у світі». Автор книги Луїджі Серафіні опублікував її в 1981 році, представивши як наукову роботу. Втім, книга ця дуже далека від науки, у всякому разі, від земної.
Codex Seraphinianus - 360-сторінкова книга написана від руки. Причому не тільки тексти, але й ілюстрації невідомого світу, карти і зображення флори і фауни виконані самим Серафіні. Італієць працював над своєю книгою близько 2-х років.
Вчені, намагаючись розшифрувати цю книгу, витратили роки, але не зрозуміли жодного слова. Алфавіт мови, на якій написана Codex Seraphinianus, складається з близько двох десятків символів, які раніше людство ніколи не бачило.
Звичайно ж, якість друку далека від сучасних стандартів. А якщо ви бажаєте отримати дійсно красиву і довговічну друковану книгу, раджу тут /lem.kz/services/books/ скористатися послугами ТОО «Издательство LEM».
Книга Сойга
10 березня 1552 року до математика Джон Ді зійшов архангел Уріель і розповів, що Книга Сойга була написана в Едемі для Адама, а розшифрувати її зможе лише архангел Михайло. Так свідчить легенда, але основа у неї цілком реальна.
В бібліотеці Джона Ді, що вважалася найбільшою в Лондоні, виявилася дивна книга на незрозумілій мові. Власник бібліотеки цікавився окультизмом і став буквально одержимий ідеєю дізнатися зміст книги. Вчений працював не покладаючи рук, і прийшов до висновку, що в Soyga містяться магічні заклинання, інструкції з астрології та демонології. Найбільша загадка була на останніх 36 сторінках, які так і не вдалося перекласти й донині. Розчарувавшись у спробах зрозуміти, що написано в магічною книгою, Ді, нібито, і викликав ангела.
«Хроніки знамень і пророцтв» Лікостенома
Книга «Хроніки знамень і пророцтв» (Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon) була написана в 1557 році французьким гуманістом Конрадом Лікостеном. Видана як енциклопедія, книга розшифровує потойбічне підґрунтя всього, що відбувається в світі з часів Адама і Єви.
Хроніки Лікостена є переліком документованих лих, повеней, метеорних потоків (у тому числі комети Галлея), а також описів морських чудовиськ, НЛО і різних біблійних тем. Хроніки були неймовірно докладними. Зараз копію книги можна придбати за кілька тисяч доларів.
Кодекс Рохонци
Однієї з найзагадковіших книг, що дійшли до наших днів, є так званий «Кодекс Рохонци». Люди не тільки не знають, про що в ньому написано, але навіть не мають анінайменшого представлення, звідки він взявся. На початку 19-го століття рукопис було передано в дар Угорській академії наук у місті Рохонц. Однією з причин, чому Кодекс Рохонци досі не був розшифрований, є його дивний алфавіт. Більшість алфавітів мають від 20 до 40 символів, а в 448-сторінковому Кодексі Рохонци майже 200 різних символів. Досі залишається загадкою зміст і походження книги.
Кодекс Мендоса
Історія «Кодексу Мендоса» виглядає як сюжет пригодницького роману. Після довгого і кривавого завоювання імперії ацтеків, іспанці проголосили Мексику власністю іспанського короля і призначили Антоніо де Мендоса першим намісником нової імперії. Однак нова культура і новий світ були малозрозумілі завойовникам, і тому одним з перших указів Мендоса в якості правителя стало запровадження так званих кодексів – документів, які складалися в 2 колонки – зліва індіанською, праворуч іспанською мовами.
Кодекс Мендоса – це була історія ацтеків з перекладом, яку він послав з кораблем назад в Іспанію. Кодекс Мендоса розбитий на три частини: перша з них описує походження ацтецьких королів, у другій - перераховані всі мексиканські міста, які платили податки в імперії ацтеків, а в третій описано повсякденне життя ацтеків.