Азбука кольору: як відтінки в інтер’єрі впливають на наше самопочуття

Затіваючи ремонт, ми намагаємося продумати кожну дрібницю, прорахувати кожен квадратний сантиметр. І це зрозуміло: його результатами доведеться насолоджуватися найближчі пару років. Але при цьому нерідко ставимося без належної серйозності до однієї з головних складових - кольору. А саме відтінок стін або оббивки нового крісла день у день непомітно, але істотно впливає на наш настрій і самопочуття.

Хочете жити в гармонії та затишку? Не забувайте про основи колористики і правильно використовувати колір в інтер’єрі.

Колір впливає на нервову систему куди сильніше, ніж нам здається. Щоранку млявий настрій, немає сил і бажання вставати з ліжка? Довго не можете заснути? Можливо, в цьому не в останню чергу винен колір стін у спальні. Так що мало придбати якісну фарбу для внутрішніх робіт, потрібно грамотно її використати під час оздоблення інтер’єру. Спробуємо розібратися з базовими відтінками і їх здатністю калібрувати наш стан.

Яскраві, соковиті відтінки зеленого, синього, жовтого та помаранчевого будуть дуже доречні в інтер’єрі вітальні, кухні або їдальні. Адже ці кольори заряджають енергією, оптимізмом і, на думку колористів, навіть замкнутих інтровертів розташовують до спілкування. А ось використовувати їх для фарбування стін спальні не рекомендується. Краще обмежитися окремими елементами меблів або декору відтінків-енергетиків.

Крім того, жовтий і помаранчевий візуально підвищують температуру в кімнаті, роблять її теплішою. Тому особливо показані для «холодних» кімнат, звернених на північ.



А ось від насиченого синього в якості основного кольору для їдальні або вітальні краще відмовитися. Навіть, якщо цей відтінок вам дуже до душі. На думку психологів, на відміну від свого ярко-синього (блакитного, «електрик») побратима, так званий «navy blue» охолоджує обстановку і знижує бажання спілкуватися, розташовуючи більше до внутрішнім монологам, ніж світської бесіди.



Відтінки «темної сторони» спектру: глибокий червоний, бордовий, фіолетовий, пурпуровий або темно-зелений надають дещо гальмуючий ефект на нервову систему. Відповідно, у великій кількості можуть пригнічувати. Зате в якості акцентів посилять відчуття безпеки і зони комфорту.



Холодні пастельні відтінки блакитного і зеленого ідеально підійдуть для спальні. Адже вони одночасно сприяють розслабленню і концентрації. Заснути в кімнаті з пастельними стінами буде куди простіше, а сон буде спокійнішим.



Червоний традиційно асоціюється з зарядом енергії, але при тому і агресією. Це – колір подразник. Фахівці настійно не рекомендують використовувати його в якості бази, особливо в оформленні дитячої. Але в якості елементів меблів або декору він зробить простір більш динамічним.