Що робити якщо протікає каналізаційна труба?

Поступово пластикові труби приходять на зміну трубам з інших матеріалів. При неправильному монтажі, експлуатації або механічних пошкодженнях може виникнути протікання. Щоб уникнути аварійної ситуації корисно буде знати, як можна самостійно усунути невелике ушкодження.

Якщо протікання з’явилося на стику труб

У цьому випадку  правильніше буде замінити фітінг або муфту на нові, а не намагатися ущільнити стик, що може призвести до повторного розриву матеріалу.

Корисна порада: визначити місце протікання буде легше, якщо обмотати трубу туалетним папером. Місцерозташування протікання буде видно по мокрому сліду на обмотці.


Якщо протікання з’явилося на тілі труби

Якщо ж пластик пошкоджений на корпусі труби, то існує декілька способів усунути протікання.

I. Заклеїти проблемну ділянку.

Вам знадобиться:

- склотканина або інший аналогічний бандаж (гнучкий та щільний матеріал, який буде затикати текти);

- хомути або стяжки;

- епоксидний клей.

Що робити:

1. Очистити і висушити проблемну ділянку труби. Висушити можна, наприклад, за допомогою фену на холодному охолодженні.

2. Підготувати відрізок склотканини. По ширині він повинен дорівнювати не менше 1,5 діаметрам труби. Розраховуйте розмір бандажа так, щоб труба могла бути обмотана більше п’яти разів.

3. Нанести клейовий розчин на бандаж. Наноситься клей з допомогою шпателя або кисті.

4. Обмотати ділянку труби дуже щільно і притиснути її підготовленими заздалегідь стяжками.

5. Дати клею повністю висохнути - від цього буде залежати ефективність лагодження труби. Різні види клею мають різні умови експлуатації, але зазвичай для повного висихання знадобиться не менше 24 годин при кімнатній температурі повітря в приміщенні. Відповідно, чим нижче температура повітря, тим більше часу піде на те, щоб клей «схопився».

II. Холодне зварювання

Вам знадобиться:

- латка з пластику, схожого за розміром, формою та властивостями з тим, в якому утворилося протікання;

- розчин для холодної зварювання;

- джгут або струбцина.

Що робити:

1. Відключити подачу води, звільнити місце ремонту від бруду, знежирити (наприклад, за допомогою ацетону або уайтспіріта) і зачистити наждачним папером;

2. Підібрати кільцеподібну латку відповідного розміру з аналогічного за властивостями пластику, теж зачистити. Зазвичай для виготовлення латки використовується частина труби на 3-4 см більше наявної тріщини, яка розрізається вздовж осі;

3. Підготувати розчин холодної варки по інструкції. Суміш має розігрітися, і стати липкою і пластичною. Обов’язково використовуйте гумові рукавички, якщо доведеться розминати суміш руками.

4. Після того, як розчин буде готовий, слід негайно нанести його на склеювані поверхні. Елементи стикування щільно з’єднують один з одним і закріплюють місце з’єднання за допомогою джгута чи струбцини.

5. Приблизно через годину холодна зварка затвердіє. Після цього можна піддати місце зварювання різним методам обробки: свердлити, фарбувати та ін. Через 24 години склад досягне своєї граничної міцності і трубу можна використовувати знову, не побоюючись повторних протікання.

Раптове протікання труби в санвузлі, засмічення, нестерпний сморід каналізації... Мабуть, багато з нас зіштовхувалися з подібними прикрими випадками, які часто трапляються в найбільш недоречний момент. Що робити? Не варто надіятись на милість сантехніків ЖЕКу, котрі у кращому випадку приїдуть, коли несправність наробила достатньо лиха, а в гіршому просто проігнорують. Найкращий вихід - скористатись послугою аварійна водоканала, досвідчені майстри оперативно відгукнуться і справляться з проблемою любої складності.