Регулярний долгяд за металочерепицею - гарантія надійності і довговічності даху

Якою б якісною не була металочерепиця, вона потребує регулярного догляду. Найрізноманітніші фактори навколишнього середовища впливають на це покрівельне покриття. Бруд, мінеральні солі й кислоти, продукти промислових і автомобільних викидів, що містяться в снігу і дощу і накопичуються в місцях, звідки їх важко вимити — все це негативно позначається на величині терміну служби сталі з полімерним покриттям, приводячи до появи тріщин.

http://arembud.com.ua/metallocherepitsa-kiev/

Найбільш небезпечними є механічні пошкодження, що відкривають шар цинку під полімерним покриттям. Забруднюючі речовини, вступаючи в реакцію з сполуками цинку, утворюють легкорозчинні солі, які, вимиваючись, зменшують товщину цинкового шару. Гілки і листя, накопичуючись в одному місці, затримують воду, і постійна вогкість сприяє появі іржі. Щоби уникнути її слід дотримуватись порад професіоналів.


Догляд за металочерепицею

Покрівля з металочерепицею вимагає щорічної перевірки для виявлення проблемних місць. У разі знаходження якого-небудь дефекту, ви повинні негайно вжити всіх заходів для його усунення. В іншому випадку термін життя покриття істотно зменшиться.

- уважно перевірте покрівлю після установки. Переконайтеся, що на ній немає предметів, які можуть стати причиною ушкоджень, особливо залізної стружки або сталевих шматочків. Все сміття необхідно прибрати;

- обов’язково очищайте ваш дах, щоб не виникла корозія. Мало того, що засмічена покрівля - не найприємніше видовище, будь-яке природне сміття здатне тривалий час зберігати вологу, створюючи сприятливе середовище для появи іржі;

- корозія неодмінно з’явиться через певний час, якщо краї покрівлі і зрізи не були оброблені належним чином в процесі монтажу. Зіпсовані ділянки даху слід відразу відремонтувати і запобігти подальшому поширенню корозії.

- слідкуйте за своїм водостоком: забруднення цієї системи призведе до зледеніння даху взимку і порушення нормальної роботи з видалення води в теплу пору року. Накопичення сміття у водостічній системі знов-таки призводить до корозії. Регулярно промивайте водозлив і при необхідності ремонтуйте його.


Ремонт і фарбування покрівлі

Перед тим як приступати до фарбування ретельно перевірте покрівлю та фасад на предмет механічних ушкоджень (ум’ятин, потрісканих ділянок, подряпин), відшарування матеріалу та інших дефектів.

Фарбування потрібно проводити в мінімальні терміни після виявлення подряпини, поки вона не розрослася. Відсутність своєчасного і якісного ремонту зменшує експлуатаційний термін покрівлі. Якщо пошкодження вже старе, то виправити або приховати його стає значно важче – з часом кольори фарби і даху можуть відрізнятися. Сама фарбування не займає багато часу, тому не лінуйтеся іноді перевіряти покрівлю.

Виявлений дефект потрібно обробити засобом White Spirit і дочекатися, поки поверхня висохне. Після цього можна приступати до фарбування пошкодження пензликом. Врахуйте, що використовувати в цих цілях потрібно тільки спеціалізовані фарби.

У разі якщо подряпина досягла шару цинку, радимо наносити два шари фарби (другим слід покривати, як тільки підсохне перший), в інших випадках достатньо одного шару.