На Indiegogo з’явилася «розумна» сковорода

Ще кілька років тому просунутою в технологічному плані сковородою можна було назвати продукцію фірми Tefal, на поверхні якої всього лише була невелика ділянка зі спеціальним покриттям, червоніючим при досягненні оптимального значення температури. Це дозволяло кухареві точно знати, чи розжарилася сковорода до потрібного стану чи ні.

До речі, в інтернет-магазині https://vseceni.ua/dom/ можна вигідно придбати ті ж самі сковороди Tefal, а також інший якісний посуд, і товари для дому.

Але тепер розробники, враховуючи можливості краудфандингових майданчиків, вбудовують датчики, модулі бездротового зв’язку — Bluetooth, Wi-Fi, NFC — навіть у взуттєві устілки, футболки і перстані, перетворюючи їх у багатофункціональні гаджети.

Не обійшла аналогічна доля і звичайну сковороду для приготування їжі, яка також порозумнішала завдяки кільком вбудованим в неї датчикам і обзавелася дистанційним інформуванням свого власника про поточний стан підготовлюваних страв через мобільний пристрій.

Заздалегідь засмутимо всіх любителів смачно поїсти, прикладаючи для цього мінімум зусиль. «Розумна» сковорода під нехитрою назвою SmartyPan не здатна самостійно приготувати обід за вас. Оснащена трьома датчиками, що вимірюють поточні показники вологості, температури і маси, SmartyPan покликана значно полегшити завдання смаження і тушкування на сковороді, але не довести цей процес до повної автоматизації без контролю з боку людини.

Управління, а точніше — контроль за «розумною» сковородою, відбувається через мобільний додаток, синхронізація з яким виконується через Bluetooth-з’єднання. Система знімає в режимі реального часу три ключові параметри і сигналізує власникові смартфона або планшета про відхилення від нормальних показників, які розраховуються з урахуванням маси інгредієнтів, обраного режиму приготування, а також конкретної страви. Рецепт можна вибрати з вбудованої в додаток бази, що налічує понад тисячі різних страв. Його також можна доповнити фірмовими кулінарними шедеврами власного приготування.

Що стосується автономності роботи, то заряду вбудованого в SmartyPan акумулятора повинно вистачити приблизно на місяць регулярного використання сковороди за своїм прямим призначенням. Довести проект SmartyPan до серійного випуску було вирішено з допомогою ресурсу Indiegogo. Для повного фінансування стартапу автору ідеї необхідно зібрати $90 тис., для чого у розробника залишилося 25 днів.

Наразі «розумна» сковорода не знайшла достатньо шанувальників і зуміла залучити інвестицій на суму $1836. Вартість SmartyPan для учасників кампанії, залишили попереднє замовлення на сковороду, складе $169. Однак отримати на руки посилку з виробом покупець зможе не раніше жовтня 2017 року.