Як працює найбільший хаб найбільшої логістичної компанії світу

На цих літаках можна перевозити легкозаймисті, вибухові, біологічно активні та радіоактивні речовини. Тому що ніякі інші літаки не зможуть забезпечити належну безпеку і швидкість доставки. Транспортний вузол, де у величезні трюми завантажуються посилки — від гігантських контейнерів до крихітних конвертів, — справжній логістичний шедевр. Це Лейпциг, найбільший порт DHL в Європі.

До 2008 року найбільший європейський хаб — сортувальні лінії, десятки літаків в день та 3000 робочих місць, перебував у Брюсселі. Рішення про перенесення найважливішого транспортного вузла на континенті не викликало в Бельгії великої радості: пілоти DHL оголосили страйк, на цілу добу паралізувавши роботу компанії і зупинивши рух по брюссельської об’їзної.

Однак зростаючий бізнес DHL, за твердженням бельгійських властей, порушував спокійний сон жителів околиць столиці Євросоюзу, і більше перебувати в Брюсселі хаб не міг. Компанія не змогла або не захотіла домовитися з аеропортом Брюсселя і муніципалітетом і перенесла вузол на схід Німеччини, в столицю Саксонії, Лейпциг. У 2008 році в лейпцігському хабі працювало 2000 чоловік, зараз — вже 4900.



Основний принцип експрес-доставки — забрати посилку якомога пізніше, щоб застати найпізніших клієнтів, а доставити якомога раніше. Тому вдень на території хаба тихо: і люди, і машини працюють по ночах.

Хаб представляє собою величезне приміщення, де з конвеєрів їдуть нескінченні коробки, конверти і коробочки: це — сортувальна лінія, серце вантажного терміналу.

На кожному конверті, пакеті і коробці є штрих-код. Саме завдяки йому посилка не йде в Австрію замість Австралії. Сортувальною лінією керує штучний розум — обчислювальна система з власним DHL. Над головою спритно повзе змія сортувальної лінії. Кожен піддон на ній має унікальний номер, тому, проходячи через перший сканер, посилка отримує тимчасову, але точну адресу.

Втратити вантаж тут складно: система зберігає інформацію про те, де номер сканували в останній раз і в яку частину транспортної стрічки посилка приземлилася. Оператор може відстежити посилку в будь-який момент часу. На додаткове сканування і до потрібного виходу посилки злітають з жовтої гвинтової гірки, зовсім як в аквапарку. Внизу їх страхують руками оператори лінії. Всього за свій шлях від літака, який привозить посилку в Лейпциг, до навантаження на рейс до аеропорту призначення, посилка потрапляє в скануючий пристрій 4 рази — щоб гарантовано не загубитися.



У такій тарі посилки, згруповані за метою призначення та особливостей вантажу, відправляються на борт. Верхні кути контейнерів зрізані для економії простору в літаку.



У трьох будівелях сортувальних терміналів немає вікон — тільки система вентиляції. Але між двома з них знаходиться будинок з величезним вікном, що виходить на льотне поле: диспетчерський корпус, який тут називають Network — «Мережа». Звідси диспетчери управляють всіма операціями DHL в Європі — від сортування до управління розкладом вильотів. Якщо в транзитному аеропорту, через який лежить шлях вантажного літака, нельотна погода чи інші проблеми, то саме тут вигадують інші варіанти доставки вантажів.

У центрі залу висить величезне табло. На ньому онлайн-карта вітрів над усією Землею і карта-схема завантаження літаків в Лейпцигу. А на правому верхньому екрані завжди показують новини телеканал CNN. Теракти і природні катастрофи можуть серйозно змінити ситуацію на маршрутах DHL.



Хаб DHL — це не тільки сортувальна лінія, але і літаки. Керівництво компанії стверджує, що Лейпциг був обраний в якості опорного пункту в тому числі через сприятливу погоду: вона тут майже завжди льотна, снігопади і туман бувають рідко.

Оперативно, безпечно, доступно – ось основні принципи роботи відомої вітчизняної логістичної компанії. Окрім того ви можете в режимі онлайн делівері відслідкувати вантаж, причому в любий зручний час. Погодьтесь, це дуже зручно!