Взагалі пісок – ключовий матеріал для будівельного сегменту. Від його грамотного вибору здебільшого і залежить довговічність споруди.
Яким може бути пісок?
Склад піску відрізняється в залежності від маркування. Основними складовими будматеріалу є кварц, слюда і польовий шпат. Дані компоненти є у всіх типах піску. В будівельних цілях використовують пісок кар’єрний і річковий. А ось морський, гірський і кварцовий не підходить для цих цілей.
Всупереч розхожій думці, використовувати низькоякісний пісок при виготовленні розчину не можна. Якість бетону в такому випадку постраждає, що позначиться на надійності конструкції та естетичному сприйнятті. Тому, якщо у вас намічаються будівельні роботи поблизу Харкова, рекомендую тут http://xsk-region.com.ua/ замовляти якісний пісок з Безлюдовского кар’єра, тим більше, що компанія XSK-Region надає досить вигідні умови придбання даної сировини.
Як вибрати пісок?
Будь-який експерт в області будівництва однозначно скаже, що міцність бетону залежить від вибору піску. Цемент також відіграє важливу роль, однак пісок є основним структуроутворюючим засобом.
Так, використовуючи одну марку цементу і однакові пропорції приготування розчину з піском різного типу можна одержати різні за характеристиками суміші. Високий вміст глинистої домішки гарантовано знизить показники міцності і морозостійкості бетону. Глина, обволікаючи частку піску, виступає в ролі інгібітора якісного зчеплення розчину. Таким чином можна впевнено заявити: глинистий пісок для приготування надійного морозостійкого бетону не годиться.
Найбільш підходящим варіантом є промитий пісок. Відсоток глини в його складі мінімізований. Проте такий вид матеріалу на 30% дорожчий аналогів зважаючи на необхідність обов’язкової додаткової обробки.
Річковий пісок – оптимальне рішення. Даний матеріал за складом ідентичний митому, відрізняється однорідною зернистістю, високою якістю. Задумавши масштабне будівництво, доцільно віддати перевагу саме цього варіанту. Завдяки природному походженню, у складі річкового піску не знаходять сторонні суміші органічного або глинистого характеру. За технічними характеристиками це ідеальний продукт для будівництва житла.
Тим не менш, в деяких випадках використання річкового піску можна вважати нераціональним. Якщо вимоги до міцності бетонного розчину невисокі, і конструкції не піддаються високим механічним і природним навантаженням, економічно вигідніше вибрати кар’єрний пісок. Просіяний кар’єрний пісок доцільно використовувати при наступних будівельних роботах:
-кладка цегли;
-штукатурка;
-заливка фундаменту.
Ціна на матеріал залежить від характеристик, а також від віддаленості кар’єра від ринку збуту.
Після промислової обробки якість, рівно як і вартість, підвищується. Приміром, сіяний продукт може коштувати в два рази дорожче. Розкид цін пояснюється витратами на просіювання і фільтрування великого обсягу глини.
Будівельний митий пісок, який виходить за допомогою промивання сіяного продукту, вартує вже в три рази дорожче природної сировини.
Рекомендація фахівців: для отримання високих експлуатаційних характеристик цементно-піщаного розчину необхідно вибрати пісок першого, другого класів. Такий матеріал знаходить застосування при установці залізобетонних і бетонних конструкцій підвищеної міцності.