Як захиститися від шахраїв при отриманні кредиту в інтернеті?

Добросовісні позичальники, зацікавлені в одержанні швидких позик і кредитів в інтернеті, часто задаються питанням «а наскільки безпечна ця справа — отримати кредит?». Слід зазначити, що таке питання є цілком обґрунтованим, враховуючи, що при заповненні анкети на отримання позики від клієнта, як правило, потрібно надати свої паспортні дані, номер телефону, інформацію про місце проживання і т. д.

При цьому всесвітня павутина, буквально рясніє всілякими сайтами, що пропонують послуги онлайн кредитування, але при цьому ніяких позик не видають. Як правило, такі ресурси просто збирають особисті дані наївних позичальників, щоб згодом використовувати ці дані в шахрайських цілях. Саме тому будь-який користувач інтернету, який зібрався отримати кредит онлайн, повинен бути, подвійно пильний, щоб захистити інформацію про себе від шахраїв. Особливо це стосується паспортних даних і даних кредитної/дебетової картки, які шахраї можуть використовувати для отримання кредиту від імені та на ім'я людини, котра нічого не підозрює.

 

Дієві способи захисту

Перш за все, слід мати на увазі, що згідно з чинним законодавством, лише обмежене коло організацій має право видавати позики фізичним особам (в даний час це банки, кредитні кооперативи і мікрофінансові організації). Причому, тільки останні, в силу особливостей звітності, можуть організовувати видачу невеликих позик в інтернеті.

Мікрофінансова діяльність регулюється державою і спеціально уповноважене відомство веде реєстр таких організацій.

Тому, перша порада при перевірці серйозності компанії, що пропонує послуги кредитування, це подивитися, чи розміщені на даному сайті офіційно затверджені керівництвом організації правила надання позик із зазначенням номера внесення запису про включення організації у відповідний реєстр. Якщо дана інформація опублікована на сайті, то швидше за все, ви маєте справу з реальною фінансовою установою.

Друге, на що клієнту слід звернути увагу – це наявність телефонів для зворотного зв'язку, а також інформації про фізичну адресу компанії. Наявність цих даних, найчастіше, є свідченням того, що сайт належить реально чинної фірмі.

Крім перших двох порад, слід також додати, що солідні кредитори ніколи не вимагають від позичальника сплати грошових коштів, у тому числі комісій, за видачу позики вперед.

Єдиним винятком є інтернет компанії, що перераховують позики на пластикові карти позичальника, коли для перевірки дійсності та приналежності пластикової картки на неї може бути заблоковано кілька гривень для подальшого підтвердження суми блокування позичальником.

Якщо ж якийсь сайт або «кредитор» в соціальній мережі просить Вас перерахувати невелику грошову суму 50-100 грн. для отримання кредиту, мотивуючи це перевіркою надійності позичальника, накладними витратами і т. д., то з імовірністю 100% ви маєте справу з шахраями, які не тільки розраховують заволодіти вашими особистими даними, але також хочуть нахабно обібрати вас.

Використовуючи цих кілька простих порад, і, дотримуючи правила безпечного зберігання особистих даних, можна бути цілком спокійними про захист вашої особистої інформації, регулярно користуючись зручними послугами онлайн кредитування.