Але тут дуже часто перед простими обивателями постає питання: який утеплювач для стін кращий? По посиланню https://bud.kharkov.ua/category/uteplitel/ ви зможете вигідно придбати ефективні і безпечні для здоров'я сучасні утеплювачі, а ми розглянемо найпоширеніші на сьогоднішній день види.
Пінопласт
Використовується для утеплення не тільки зовнішніх, але і внутрішніх стін. У пінопласту перевага в його невеликій вартості порівняно з іншими матеріалами. Він має малу вагу і зручні розміри, кратні 0,5 метрів. Теплоізоляційна якість утеплювача на прийнятному рівні.
Але даний матеріал має і недоліки. Перший з них – виділення стиролу, хоча виробники стверджують, що ця речовина не перевищує обсягів гранично допустимих норм. І другий – це крихкість матеріалу.
Екструдований пінополістирол
Це більш сучасний матеріал, що відрізняється від пінопласту по складу і способу виробництва. При збереженні всіх плюсів попереднього матеріалу, за заявами виробників, екструдований пінополістирол не виділяє стирол і цінується нульовим водопоглинанням. З цієї причини він вдало підходить для цілей утеплення підвалів і підземних частин будівель. Для утеплення стін його теж застосовують, і з цим завданням утеплювач чудово справляється навіть в найхолодніших регіонах.
У приміщенні крім тепла, можливо, буде відчуватись і легка вологість. Щоб цього уникнути, необхідно обладнати будинок штучною вентиляцією. Покрівлі та міжповерхових перекриттів це теж стосується. Варто зауважити, що даний утеплювач дорожчий за пінопласт.
Мінеральна вата
Це утеплювач на основі скловолокна, а також на основі базальту і мінералів. Випуск здійснюють у рулонах або плитами (матами), що дає переваги в його застосуванні. З практичного досвіду: при утепленні стін рулонні утеплювачі з часом можуть сповзати і розтягуватися. Тому утворюються повітряні кишені. Краще все-таки використовувати мати або плити. Рулонні утеплювачі більше підходять для утеплення перекриттів між поверхами, але за умови, що не буде навантаження підлоги мансарди.
У мінеральної вати маса плюсів: довговічна, не горюча, хімічно стійка й екологічна. Даний утеплювач не рекомендується застосовувати для утеплення фундаменту, оскільки у зв'язку з високою всмоктуючою здатністю, при накопиченні вологи вона, безумовно, втратить свої теплоізоляційні властивості.
Три вищеописаних види утеплювачів застосовують найчастіше, хоча є, звичайно, і інші. Кожен володіє своїми плюсами і мінусами. Тому до утеплення будинку необхідно підходити відповідально і застосовувати комплексне утеплення, тобто використовувати кілька різновидів матеріалу.