Обсяг глобального ринку розумних годинників в грошовому вираженні в 2017 р., згідно з прогнозами аналітиків Canalys, перевищить 10 млрд дол., чому сприятиме як загальне зростання популярності таких пристроїв, так і вихід на ринок преміальних моделей. Останньому сприятиме як випуск нових дорогих моделей від присутніх тут вендорів цифрової техніки, так і збільшення активності на ринку смарт-годинників нових компаній, у тому числі і тих, що мають досвід просування преміальної продукції в сегменті традиційних годинників.
Такий споживацький інтерес не є випадковим. Він зумовлений значною користю подібних пристроїв. Взяти, для прикладу, дитячий смарт-годинник Smart Baby Watch Q60S, про який детальніше можна дізнатися на сайті babywatch.com.ua. Це ж справжня знахідка для турботливих батьків! Адже відправивши своє чадо до школи, чи в дитячий садок, ви постійно будете в курсі його місцеперебування. Не кажучи вже про унікальну мультифункціональність цього гаджету, і його чудовий стильний вигляд.
Традиційні компанії, що випускають годинники, у сегмент smart watch обов’язково прийдуть, адже обсяги ринку звичних хронометрів — механічних, кварцових або електронних — будуть продовжувати знижуватись. Аналітики сходяться на думці, що у розумних годинників найбільший потенціал зростання з усіх варіантів «носимої електроніки». З цим складно не погодитися: поки що так і не стали масовим товаром «розумні окуляри» (не плутати з VR-окулярами!), «розумний одяг» поки не вийшов за межі подіумів і гіковського сегмента, «розумні браслети» не можуть запропонувати нічого принципово нового, тому теоретично ринку «розумні годинники» найбільш цікаві.
Битва за ринок: Apple та інші
На ринку «розумних годинників» йде активний розвиток. Тут спостерігаємо безліч вендорів, приємну різноманітність моделей, конкуренцію платформ та інші елементи, характерні для розвиненого сегмента. Власне продажі виглядають так: є Apple, продукція якого в четвертому кварталі зайняла 2/3 ринку в натуральному вираженні (6 з 9 млн. реалізованих пристроїв) і 80% в грошах, за даними аналітичного агентства Canalys, і є «інші» вендори.
Як неодноразово відзначалось, iWatch є зовсім не кращими годинниками з представлених на ринку, а тому теоретично їх продажі повинні були сильно скоротитися після насичення фанатського сегмента, який великий, але все ж кінцевий. Але практично ми бачимо, що квартал за кварталом продукція компанії з Купертіно лідирує в цьому сегменті, і як довго триватиме така ситуація, сказати складно.
З такою ситуацією не мають наміру миритися інші вендори, ні Samsung, що випускають прекрасні моделі на Tizen, ні Garmin з пристроями на своїй пропрієнтарній платформі, ні численні виробники, що випускають цікаві рішення на Android Wear, що просуває Google.