Як вибрати хороший посуд для приготування їжі?

Як театр починається з вішалки, так і кухня і смачна їжа точно починаються з посуду. Напевно, кожна господиня зможе підтвердити, що, працюючи зі зручним і якісним посудом, можна отримати справжнє задоволення від приготування сніданку або вечері. І все ж, як вибрати хороший посуд?

Знаючи, як вибрати посуд для кухні, можна уникнути неприємностей при приготуванні їжі. Щоб не мучитися з вибором, можна відразу зупинити свій вибір на продукції відомого німецького бренду gipfel, втім корисним буде знати і про особливості матеріалу, з якого виготовлено посуд.

Почнемо з посуду з алюмінію. Раніше цей матеріал був дуже популярний при виготовленні таких виробів. Але вже давно відомо, що при нагріванні алюміній руйнується, а в результаті цього утворюються шкідливі для організму солі. Їжа, яка містить кальцій (яйця, молоко), залишає після себе на стінках такого посуду темні плями. Також в алюмінієвих ємностях небажано зберігати їжу більше двох діб.

Який вибрати посуд в такому випадку? Може, емальований? Його люблять господині, адже в ньому можна зберігати будь-яку їжу, маринувати і солити продукти. Але і в таких ємностях також є недоліки: вони занадто крихкі. При появі сколів чи тріщин бажано відправити таку каструльку в урну.

Більшість сучасних кулінарів воліють скляний і керамічний посуд. Перед покупкою обов’язково потрібно впевнитися, що він жаростійкий. Адже, наприклад, справжні глиняні горщики при підвищенні температури стають ще міцнішими, в той час як не жаростійкі вироби відразу ж тріснуть. Єдиним недоліком такого посуду є його властивість швидко вбирати жир від продуктів.

Є ще одна думка, і це думка старшого покоління: справжня сковорода — чавунна. Їжа в ній рідко підгорає, сама ємність нагрівається повільно, тому в ній дуже добре тушкувати продукти. Але такий посуд дуже важкий, а при недостатньому догляді він швидко піддається корозії. Якщо не чистити його постійно, то під час приготування їжі у ньому будуть накопичуватись канцерогенні речовини, які точно нічого хорошого в собі не несуть.

Посуд з антипригарним покриттям зможе виправдати свою назву тільки в разі правильного догляду та використання. Таку ємність можна сильно нагрівати, мити її потрібно тільки м’якою ганчіркою і рідким засобом, а також слід користуватися дерев’яною або пластиковою лопаткою для перемішування або перевертання продуктів.

А ось посуд з нержавіючої сталі — справжній рекордсмен за хорошим відгукам. Він не піддається корозії і впливу будь-яких інгредієнтів. Такий посуд не псує смак їжі, а також не руйнує корисні речовини і вітаміни. Покриття з хрому і нікелю роблять його блискучим і дуже привабливим.

І на завершення кілька універсальних порад:

— Вибираючи посуд з нержавіючої сталі, потрібно звернути увагу на вміст нікелю (10 %) і хрому (18 %). Саме такі каструлі, сковороди будуть вважатися безпечними.

— Універсальна товщина для посуду – 4-6 мм.

— Бажано вибирати приварені ручки, а не приклепані до посудини. Вони не будуть порушувати цілісність всього покриття.

— Кришки для посуду краще брати скляні. Вони дозволяють спостерігати за приготуванням їжі, не відкриваючи ємність.