Ця будівля приковує погляд, змушує зупинитися й уважно розглянути себе. Що ж так приваблює в ній, то це безумовно чорний колір її фасаду. Ще в XIX столітті будівля набула теперішній колір, і все це через свинцеві білила, які додавали у фарбу для створення яскравих кольорів. Проходили роки, білила окислювалися, набуваючи таємничий чорний колір. Хоча в 60-ті роки минулого тисячоліття ходили чутки, що своїм кольором будівля зобов’язана чорному соку зелених волоських горіхів, які нібито втирали протягом багатьох років у стіни будинку.
В даний час Чорна Кам’яниця є невід’ємною частиною Львівського історичного музею. Інші будови, що входять до складу музейних експозицій, зосереджені на тій же площі під номерами 2,6 і 24. Не входить сюди Костел кларисок, але туди так само варто обов’язково відправитися. Там ви зможете познайомитися зі скульптурами Пінзеля. Одним словом - подивитися є на що, а допоможе оглянути всі найцікавіші пам’ятки поїздка в Львів, організована туроператорм “Молодіжний туризм”.
Зараз в будівлі Чорної Кам’яниці розташовується історичний відділ, що висвітлює події другої половини XIX – XX століття, котрі відбувалися на західно-українських землях, а також знаходяться відділи «Визвольного руху» та історії української діаспори.
Початком будівництва Чорної Кам’яниці вважається 1588 рік. Відомі італійські архітектори того часу Павло (Домінічі) Римлянин, Петро Барбон виконали два поверхи в ренесансному стилі. Фасад будівлі і кутові пілястри були викладені тесаними кам’яними блоками темного кольору, що нагадують форму діаманта, вишукано прикрашені сюжетної різьбленням і орнаментом. На рівні першого і другого поверхів і зараз розташовуються гіпсові світлі фігурки святих покровителів медицини: Св. Мартіна, Св. Флоріана і Мадонни.
У 1596 році цей будинок стає власністю служителя медицини Яна Лоренцовича, що заснував тут першу у Львові аптеку. Завдяки Лоренцовичу Чорна Кам’яниця набуває рівень третього поверху, а четвертий був прибудований вже в 1884 році.
У 70-х роках XVII століття широко відомий будівельник і архітектор Мар’ян Градовський виконав на фасаді Чорного Будинку скульптури і прикрасив будинок аттіком. Відтоді зовнішній вигляд Кам’яниці поєднує в собі архітектурні елементи польського та італійського Відродження.
Внутрішнє оздоблення будівлі за весь час практично не зазнало реконструкціям, тут також граціозно наповнюють інтер’єр стелі з рельєфними поперечними балками, вкриті виступаючим орнаментом колони, широкі віконні прорізи і обрамлений алебастром вхід в молельную кімнату.