Отож, на що слід звертати увагу при виборі даного матеріалу? В першу чергу, це товщина стального листа, вміст цинку та тип полімерного покриття. Саме від них залежать основні характеристики металочерепиці – довговічність, міцність, зовнішній вигляд, а також стійкість до корозії, механічних пошкоджень і вицвітання. А ось тут http://bud.kharkov.ua/category/metallocherepica/ ви зможете придбати якісну імпортну металочерепицю, яка в в повній мірі володіє перерахованими характеристиками.
Товщина сталі
Загальновизнаний стандарт – 0,5 мм. Таку сталь для металочерепиці використовують у Європі. Вона володіє високою жорсткістю, тому зберігає форму і не прогинаєтся під навантаженням. Але якщо серйозні навантаження не плануються, то для приватного будівництва підійде і сталь товщиною 0,4-0,45 мм. Вона на порядок дешевша, але при монтажі експерти радять дотримуватися одного важливого правила – мінімальний крок обрешітки.
Вміст цинку
Цинкове покриття – головний захист металочерепиці від корозії, так як воно захищає сталевий лист від прямого контакту з вологою і повітрям. Чим товстіший шар цинку – тим вища довговічність черепиці. Як правило, вміст цинку позначають в грамах на квадратний метр листа – г/м2. Найдовше буде служити металочерепиця, виготовлена із сталі з цинком 275 г/м2, а якщо товщина цинкового покриття дорівнює 140-220 г/м2 – термін служби металочерепиці складе близько 10-20 років.
Тип полімерного покриття
Полімерне покриття, головним чином, виконує декоративну функцію – відповідає за колір і фактуру металочерепиці. Сьогодні найчастіше використовують поліестер, матовий поліестер, поліуретан і пластизол. В принципі, всі вони адаптовані до наших кліматичних умов. Але є між ними й істотні відмінності – у деяких фізичних властивостях, у зовнішньому вигляді і, зрозуміло, ціною.
Поліестер – найпопулярніший тип покриття, бо відрізняється досить низькою ціною. Він має гладку блискучу поверхню, відмінно зберігає колір і не вигоряє з часом (завдяки поліефірній фарбі). З недоліків – невисока стійкість до механічно пошкоджень, оскільки його товщина всього 25 мкм. Проте при правильному догляді і реставрації металочерепиця з поліестером може радувати око досить довго.
Матовий поліестер, на відміну від свого «побратима», має незвичайну матову текстуру і більш насичений колір. А завдяки товщині покриття в 35 мкм він має більш високу стійкість до механічних впливів, ультрафіолету і перепадів температури. Термін його служби складає приблизно 20-30 років.
Поліуретан – одне з найбільш сучасних покриттів для металочерепиці, термін служби якого становить близько 30-50 років. До його складу входить поліамід, який надає покриттю високу стійкість до вицвітання, і акрил, що забезпечує високу міцність і довговічність. З недоліків – висока ціна.
Пластизол є найтовстішим покриттям, його товщина - 200 мкм. Він має тиснено-матову структуру, відмінно протистоїть механічних і кліматичних впливів, а також має здатність до самовідновлення (подряпини і кромки згодом затягуються). З недоліків – швидко вигорає під впливом сонячних променів.