Тонкощі придбання квартири в розстрочку

Розстрочка на покупку квартири є паличкою-виручалочкою для тих покупців житла, які не володіють повною сумою для придбання вподобаного об'єкта, але розраховують отримати бракуючі кошти в досить короткий термін. Однак, як і у всьому, у розстрочки є свої нюанси, а вникнути в них допоможуть кілька порад експертів, які дозволять дізнатися про юридичні тонкощі покупки квартири у розстрочку і уникнути неприємних сюрпризів.

Що потрібно знати у випадку придбання квартири в разстрочку в Києві, особливості такої угоди, її переваги і недоліки, а також послугами яких компаній найкраще скористатися?

Купуючи квартиру в кредит, покупець вносить початковий внесок, а іншу суму виплачує рівними частками щомісяця або у відповідності з встановленим графіком платежів. При цьому розстрочка може надаватися на термін від 3 місяців до 2 років, але зазвичай не більше ніж на 8 місяців, так що щомісячні платежі по ній досить великі. Крім того, початковий внесок може досягати 50%, а в деяких випадках і більше від вартості квартири.

Звичайно, такі умови підходять далеко не всім покупцям - розстрочка зручна тим, хто розраховує на стабільний високий дохід або планує придбати квартиру за допомогою продажу вже наявної нерухомості. Таким людям експерти радить не відкладати покупку квартири і скористатися розстрочкою, особливо якщо житло купується в споруджуваному будинку, адже саме на етапі будівництва відбувається максимальне подорожчання вартості квадратного метра.

Як кажуть гравці ринку нерухомості, в порівнянні з іпотекою переплата по розстрочці мінімальна, адже вона надається лише на кілька місяців, а ставка становить, як правило, всього 1% на місяць. Іноді розстрочка може бути і безпроцентною.

Крім того, при покупці квартири в розстрочку відсутні додаткові платежі, в тому числі на страхування життя, комісії банку. І нарешті, для отримання кредиту покупцеві не доводиться збирати які-небудь документи, що підтверджують його платоспроможність – потрібен тільки паспорт.

Однак, незважаючи на всі очевидні плюси, і в розстрочці, природно, є і свої нюанси, які варто враховувати покупцеві.

Перш за все, покупцеві, який хоче придбати квартиру в розстрочку, необхідно визначитися з тим, що саме йому найбільш підходить. Практично всі забудовники пропонують два варіанти. Перший – це короткострокова розстрочка на 3-6 місяців, яка найчастіше буває безпроцентною. Другий варіант – це розстрочка, яка оформляється на тривалий термін від 12 місяців і більше, тобто довгострокова. У цьому випадку розстрочка буде процентною, середня ставка складає 12% річних.

Початковий внесок буде складати залежно від варіанту від 20% до 50% - найчастіше низький початковий внесок встановлюється при довгостроковій розстрочці, а високий при короткостроковій, але деякі забудовники готові і при короткостроковій розстрчці прийняти від клієнта початковий внесок у розмірі 20-30%.

У той же час, бувають випадки, коли у забудовника на об’єкті розстрочка не передбачена. Однак у випадку гострої необхідності продавець може піти назустріч покупцеві, ось тільки термін розстрочки в цьому випадку буде мінімальним – два або максимум три місяці, а початковий внесок складе більше 50%.

У випадку з процентною розстрочкою дуже важливо звернути увагу на те, яким чином нараховуються відсотки. Припустимо, є такі формулювання – 1% в місяць на залишок або 12% відсотків річних. Загальна сума, яку покупець повинен буде виплатити, в цих двох випадках буде різна. Якщо платежі ануїтетні, а ставка складає 12% річних, то сума буде вищою.

Після того як покупець визначився з вибором відповідного варіанту розстрочки, провів переговори з менеджером відділу продажів і погодив умови розстрочки із забудовником, настає етап оформлення документів. Тут покупцеві варто бути дуже уважним і допитливим, все ретельно перевіряти, як в принципі і при будь-якій операції з житлом.