Історія створення змішувачів

Ми настільки звикли до присутності води в будинках і квартирах, що починаємо по-справжньому цінувати цей дар тільки в періоди її відсутності у водопровідній системі. А колись люди носили воду відрами, а в країнах з сухим кліматом за водою ходили за кілька кілометрів. Хто ж придумав це диво — водопровід, і яка історія створення змішувачів?

Перший у світі водопровід був побудований у древньому Римі у 7-6 ст. до н.е. Місто, розташоване на пагорбах, мало потребу у великій кількості води: за деякими підрахунками до 1 млн. куб. м. на добу. Численні фонтани і терми (суспільні лазні) також вимагали значних обсягів живильної вологи.

Водопровідну систему у вигляді акведуків римляни побудували, і про заощадження подумали. Щоб знизити витрату води і регулювати її подачу були придумані перші зразки водопровідних кранів. Звичайно, до рівня сучасних змішувачів, таких які представлені в інтернет-магазині https://sanmix.net.ua/shop/category/santehnika/smesiteli/smesiteli-dlia-kuhni їм ще потрібно було пройти довгий історичний шлях. Перший «змішувач» — примітивна бронзова втулка з прорізом. В цей проріз вставлялася пластина, яка перекривала подачу води.

Зрозуміло, стародавні римські крани були неекономні і потребували вдосконалення. Однак вихідна модель покращилася лише через 2000 років. Стародавні римляни витрачали до 1000 літрів води на одну людину за добу, якщо порівняти, то сучасні жителі Риму використовують в 3 рази менше води, а громадяни середньовічного Парижа задовольнялися 1 відром води в день. Причому одного відра води, принесеної з колодязя або фонтану, парижанам вистачало на приготування їжі, для пиття, прання, прибирання і для особистої гігієни. Про що тут говорити, якщо королю Франції вистачало для вмивання вологого рушника. Не дивно, що про створення змішувачів для води ніхто не замислювався.

Але все в цьому світі змінюється, і на радість нам час неохайності пройшов. Технічна революція, епоха просвітництва створили нові стандарти рівня життя. Джозеф Брама, великий англійський механік, винайшов гвинтовий водопровідний кран.

Цьому механіку-самородку людство зобов’язане винаходом ватерклозета з поплавковим клапаном (запатентований в 1778 році він випускається до цих пір) і гвинтового водопровідного крана (1783 р. — початок виробництва).

Джозеф Брама придумавши кран для води, зробив наше життя більш зручним. І лише через століття відомий фізик лорд Кельвін (сер Вільям Томсон), вивів сантехнічну галузь на якісно новий рівень: він розробив змішувач, який об’єднав два крана в один. Тепер людство змогло отримувати воду з крана потрібної температури.