Панелі ОСБ виготовляються пресуванням під великим тиском трісок від дерев хвойної породи, або осики. Причому, при пресування складені вони хрестоподібно. Це надає матеріалу максимальну міцність, і, в той же час, значну гнучкість. Стійкість при механічному впливі такої плити набагато вища аналогів, наприклад фанери.
Каркасні будівлі за допомогою панелей ОСБ споруджуються за лічені тижні, до того ж, без застосування спеціальної важкої будівельної техніки. Дотримуючись правильної технології будівництва, будинки получаються дуже теплим, вони здатні навіть витримати перепади температур від-40 до +40, і їм не страшна волога. Елементи будинку, які зроблені з таких панелей, немає необхідності вирівнювати перед чистової обробкою. В цілому, ось тут http://budkharkov.com.ua/catalog/osb/ можна ознайомитися з детальними характеристиками даного матеріалу, а також замовити його по найкращій ціні.
Щодо вартості: котедж, площею приблизно 200 квадратних метрів обійдеться трохи більше 400 тисяч грн. Мала ціна, яку віддають при будівництві будинків з ОСБ панелей, зумовлена дуже низькими витратами грошових коштів, у зв’язку з невисокою ціною за готовий комплект панелей будівлі, які були зроблені на заводському обладнанні. До того ж, такі конструкції досить легкі і монтаж проводиться без проблем. А для спорудження готується дешевий фундамент, придатний для дому з малою вагою.
Немає несподіванок з боку додаткових фінансових витрат. Будинок купується прямо на заводі, вже повністю укомплектований і упакований в ящики, немає потреби робити додаткові покупки. Транспортування так само не з’їдає значних грошей, за два підходи будинок з панелей ОСБ буде вже доставлений до потрібного місця.
Методика побудови будівель з ОСБ панелей має безліч позитивних відгуків в західних країнах. Варто зазначити, що Америці панельні будинки - одна з найпоширеніших технологій спорудження індивідуальних будинків. За останній десяток років будматеріали для таких будинків дали поштовх новій моді на житло, що характеризується низьким рівнем енергоспоживання і великою тепловіддачею.
В Україні дана інноваційна технологія побудови котеджів поки на початковому рівні розвитку. Занадто мало заводів і компаній, які займаються виробництвом комплектів будинків сучасного типу, стилю, якості. Не досить розвинена і структура виробництва комплектуючих, компаній, які спеціалізуються на складанні ОСБ котеджів.