«Розумний» годинник Samsung Simband : поліграф, який завжди з тобою

Уявіть, що після діалогу із співбесідником ви можете перемотати розмову і побачити ті моменти, коли людина починала турбуватися або у неї змінювався настрій. Можливо, вже скоро це стане реальністю: дослідники розробили програму, яка на основі запису мови і основних параметрів людського тіла визначає емоції людини. Алгоритм був успішно випробуваний вченими з Массачусетського технологічного інституту (США) на «розумних» годинниках Samsung Simband.

Розпізнавання людських емоцій — досить складне завдання, проте результати його вирішення можуть бути затребувані в найрізноманітніших сферах. Наприклад, виробники фільмів і відеоігор могли б за допомогою технології розпізнавання емоцій напряму отримувати інформацію про емоційні реакції глядачів і гравців. Крім того, подібна технологія могла б допомогти соціальним робітникам більш природно взаємодіяти з людьми. А ще додайте до цього порядність персоналу, подружні зради і інші проблеми визначення правдивості людей, які на сьогоднішній день вирішують за допомогою детекторів брехні, ось тут http://hr-security.ua/ru/mozhno-obmanut-poligraf-nelzya-obmanut-poligrafologa ви можете більше дізнатися про подібні пристрої, і про те, чи можна їх обдурити.

На сьогодні вже існують приклади реалізації систем розпізнавання емоцій — наприклад, з допомогою алгоритму, що розпізнає вираз обличчя і мову людини. Однак такі системи здатні розпізнати приховані емоції, на відміну від технології, запропонованої фахівцями з MIT.

Люди, що страждають тривожними розладами або синдромом Аспергера, відчувають проблеми з комунікацією. Втім, погодьтеся, здоровим людям теж буває складно вловити настрій співрозмовника. Розбиратися в тонкощах невербальних сигналів вчені пропонують гаджетам — наприклад, годинникам Samsung Simband, які обладнані датчиками руху, пульсу, артеріального тиску, кровотоку і температури тіла.

Ці «розумні» годинники вміють записувати і розпізнавати мову співрозмовників, аналізуючи при цьому тембр голосу і навіть використовувані слова. За допомогою спеціальної програми дослідники навчили алгоритми аналізу мови на прикладі 31 діалогу тривалістю по кілька хвилин. Один алгоритм характеризує інтонацію бесіди як «веселу» або «сумну», а другий потім аналізує розмову більш детально — за пятисекундным відрізкам.

Вчені запевняють, що на даний момент їх система визначення настрою працює з точністю 83%, але в подальшому планується натренувати алгоритм на більш тонку роботу і розпізнавання широкого спектру емоцій. А в якості нової апаратної платформи для вдосконаленої програми будуть використані більш поширені «розумні» годинники від Apple Watch.