Особливості придбання товарів в групах

Коли банки дають кредити на покупку телевізорів і автомобілів під грабіжницькі проценти, а з кредитними спілками люди вже вважають за краще не зв'язуватися, в Україні з'явилися компанії, які пропонують видати велику суму грошей або придбати квартиру, машину, з допомогою таких же охочих. Називається цей вид кредитування «покупка в групах».

Якщо вас зацікавила ідея отримання автомобіля по програмі покупки в групі, раджу ознайомитись з публікацією на популярному порталі ukr.media вся правда про АвтоТак і Авто Просто, особливості, застереження, поради експертів.

Як це працює?

В принципі, нічого поганого в такій пропозиції немає: це своєрідна альтернатива банківському кредиту. Більш доступна, але більш ризикована. Старшому поколінню, щоб зрозуміти їх методи роботи, можна згадати «каси взаємодопомоги».

Якщо є бажання придбати автомобіль, а банк кредит не дає, то покупка в групах може виручити. Компанії, що пропонують покупки в групах, - це такі собі збирачі-накопичувачі тих клієнтів, які не можуть дозволити собі банківський кредит. Їх заробіток становлять початкові внески учасників групи, які називаються «консультаційними послугами», і комісія при кожному наступному внеску.

Стати учасником такої групи нескладно. Необхідно внести певний внесок – 3-5% від вартості того ж автомобіля, а потім платити щомісячні внески. При накопиченні потрібної суми настає момент розіграшу призу. У різних компаніях переможець визначається по-різному. Десь - звичайне жеребкування, десь - система балів, заснована на розмірі та періодичності платежів.

Переможець жеребкування отримує свій товар, але продовжує платити як і інші, поки річ не буде куплена останньому учаснику. В результаті отримання заповітного автомобіля або суми грошей може розтягнутися на роки. Це один з основних недоліків такої схеми.

Вигоду можна отримати

Фахівці радять: щоб швидко отримати машину в групі, потрібно уважно вивчити договір, краще з юристом, в перший місяць зробити внесок у розмірі 30-40 % вартості машини, що висуне учасника в число лідерів, далі потрібно регулярно вносити декілька щомісячних платежів. Потрібно брати участь в аукціонах заявок і відстежувати власне переміщення в черзі за автомобілем.

При вступі в групу варто уважно читати договір, - коли і за яких обставин можна повернути вкладені кошти. Не виключено, що в договорі може бути прописано наступне: гроші клієнту, що відмовився від участі у групі повертають тільки після того, як всі інші учасники групи отримають свій товар. А учасників може бути кілька сотень.

За кордоном це працює

Такий метод придбання дорогого майна, як купівля в групах, прийшов до нас з країн з економікою, що розвивається. Найбільш популярний він в державах Латинської Америки.

В даний час у Бразилії 70% загального обсягу продажів нових автомобілів здійснюється з допомогою різних систем покупок в групах. Покупки в групах існують також в Угорщині, Чехії, Словаччині, Румунії, Португалії.

Причина такої популярності полягає в наступному – банки не в змозі задовольнити потреби населення в споживчому кредитуванні. Вони розглядають клієнта дуже ретельно і вимагають багато документів, а адміністратори покупок в групах — по мінімуму.

Як бути людям, які хочуть придбати автомобіль і мають відносно стабільний заробіток, але довідку про доходи надати не можуть, так як займаються таким бізнесом, контроль якого з боку податкових органів просто людей не вистачає? Наприклад, розводять цуценят, кошенят, займаються вдома репетиторством, роблять модні стрижки, продають саморобні прикраси, займаються приватним візництвом? Ось для таких клієнтів за кордоном та існує покупка в групах.