Еко-меблі з водоростей від данських дизайнерів

Водорості - органічний ресурс, який забезпечує наш світ киснем: близько 80% цього життєво необхідного елементу на планеті виробляється саме цими підводними рослинами. Морська флора може бути використана (і успішно використовується) у багатьох галузях виробництва та життя: від їжі і макіяжу, до добрива. Але Джонас Едвард і Нікола Стінфатт (Jonas Edvard and Nikola Steenfatt) вирішили перевірити водорості на придатність до ще однієї галузі - виробництві меблів і декору.

Природа часто є джерелом натхнення для творчості. Іноді для цього потрібно відправитися в подорож, а часом — просто уважно дивитися по сторонам. Що і зробили дизайнери Джонас Едвард і Нікола Стінфатт, вони використовували новий матеріал з водоростей і паперу для створення стільця і колекції підвісних світильників.

Отож, випускники Датської королівської академії витончених мистецтв в рамках проекту “Terroir” зібрали на датському узбережжі урожай фукуса (рід бурих водоростей), висушили його і перетворили в порошок. В якості клею використовувався альгінат — природний полімер, що міститься у водоростях. Поєднання водоростей, натурального клею та паперу призвело до появи абсолютно нового матеріалу, що нагадує за своїм виглядом пробку.

«Перше, що роблять люди — це, звичайно ж, обнюхують об’єкт. Вони ніби засовують свій ніс в матеріал, немов хочуть вдихнути останній ковток свіжого повітря», — говорить Йонас Едвард. «Зрозумівши, що це зроблено з морських водоростей, люди дуже раді, що те, що вважається непотрібним і смердючим може бути використане для створення таких корисних речей, як меблі».

«Оскільки більшість людей не знають, яка реальна міцність альгінату, вони часто думають, що ми використовуємо спеціальний клей, однак це тільки водорості і папір.» — сказав Йонас.

Колір матеріалу залежить від кольору водоростей — від темно-коричневого до світло-зеленого. Водорості містять велику кількість солі, яка діє як консервант і робить матеріал важкозаймистим. Після закінчення терміну служби, предмет можна розбити і використати в якості природного добрива, оскільки водорості містять в собі велику кількість азоту, йод, магній і кальцій.

Предмети декору, виготовлені з цього матеріалу, включають плафони для світильників і стільці, які, до речі, здатні витримають вагу будь-якої людини. Проект “Terroir”, у співпраці з Dansk Skaldyrcenter, намагається звернути увагу світу на можливості використання таких матеріалів, як водорості, в нових галузях життя і показати, що, яким би не здавався звичайним матеріал, завжди можна знайти йому нове застосування.