Копоть та сажа в димоході є корозійних складом, так що регулярне чищення також підвищить термін служби металевого димоходу. А ось на сайті www.dymari.com.ua ви можете вигідно придбати сучасні керамічні димарі і з нержавіючої сталі.
У міру накопичення сажі в каналі труби зменшується тяга і в опалювальному приміщенні починають накопичуватися шкідливі гази. Цегляні труби вимагають особливої уваги на предмет утворення тріщин і стану розчину швів. У холодний сезон, волога, яка зібралася в таких тріщинах, сприяє подальшому руйнуванню цілісності каналу.
Також важливо стежити за тим, щоб окремі частини димоходу не розпалювати до красна.
Профілактика руйнування димових труб і печей
Профілактика димоходів та печей починається з правильного використання печі і використання якісного палива.
Не рекомендується використовувати дрова з хвойних дерев, так як їх смола особливо вогненебезпечна. Не спалюйте дрова в димовому каналі. Укладайте дрова не надто щільно. Не закривайте стулку шибера щільно, до тих пір, поки дрова добряче не розгоряться, інакше це може привести до утворення шкідливих газів в приміщенні.
Рекомендується часом використовувати вільхові або осикові дрова. Вільха і осика перешкоджають утворенню сажі всередині каналу димоходу. У більш конкретних випадках існують дрова, просочені спеціальним складом, що запобігає утворенню сажі.
Використання для опалення твердих порід дерева (береза, дуб, граб, бук, глід, клен, тис) при вологості не більше 25% вважається оптимальним рішенням.
Обстеження димоходу бажано проводити регулярно, особливо якщо димохід новий, щоб виявити можливі недоліки, невраховані майстром при монтажі і в тому випадку якщо димохід навпаки дуже старий.
Не допускається проводити дії по ремонту та чищення до повного охолодження труб і печі. Обстеження труб повинно проводитися на предмет скупчення сажі в димоході, на предмет цілісності швів, стиків, з’єднань патрубків або гільз, на герметичність каналу. В особливих випадках (наприклад, при експлуатації димоходів та печей на виробництві) використовується тепловізійне обстеження труб, яке дозволяє найбільш точно виявити недоліки в конструкції.
Чистка димоходу і елементів печі повинна здійснюватися, бажано, не рідше ніж два рази на рік. Сажу в димоході випалюють, стежачи за тим, щоб не сталося загоряння в будинку. Для прочищення прийнято використовувати спеціальні набори щіток з підвішеним на кінці вантажем.
Чистку слід здійснювати перед опалювальним сезоном, а якщо Ви користуєтеся пічним опаленням постійно, то не рідше ніж раз на 2 місяці. При чищенні керамічної труби треба бути вкрай обережним, використовуючи щітки з вантажем, щоб не пошкодити трубу.