Вибираємо стабілізатор напруги для будинку

Багато з нас час від часу зіштовхуються з недоліками наявних систем електричних комунікацій, що проявляють себе у вигляді перепадів напруги. Це може призводити до серйозних наслідків аж до виходу з ладу дорогої побутової техніки. Уникнути подібних ситуацій дозволяє стабілізатор, який зазвичай встановлюють в приватні будинки. Зупинимося більш детально на тому, як грамотно вибрати цей прилад.

Для початку варто поговорити, навіщо ж взагалі потрібен стабілізатор. Це обладнання дозволяє уникати сильних перепадів напруги, тим самим захищаючи лінії комунікацій від замикань. Особливо це актуально в літній і зимовий періоди, коли спостерігається найвище навантаження на систему. Завдяки конструкції стабілізатора, стрибків вдається уникнути і прилади не перестають працювати навіть при сильних перепадах напруги.

Перед вибором потрібно знати, скільки фаз має облаштована мережа. Відповідно до цього купується стабілізатор, однак, експерти стверджують, що для трифазної мережі часто цілком достатньо однофазних стабілізаторів в кількості трьох штук. Такий підхід дозволяє заощадити значну суму. Однак, найбільш якісний результат для трифазної мережі показують аналогічні стабілізатори. Доступний по ціні надійний трифазний стабілізатор напруги знайти не так складно, наприклад в інтернет-магазині stab.expert, там же в широкому асортименті представлено і інші типи стабілізаторів.

Потім слід звернути увагу на потужність. Спочатку підрахуйте рівень споживання, що виходить від всіх приладів в системі і залиште трохи запасу. Це дасть можливість встановлювати додаткові елементи в мережу, а також забезпечити стабільність роботи при великих навантаженнях.

Ідеальним вважається такий розклад, коли кожен прилад, що потребує захисту від перепадів, має власний стабілізатор, але обійдеться облаштування досить дорого. Це говорить про те, що набагато вигідніше встановити один відповідний прилад, який буде працювати одночасно для всього обладнання в будинку. Також варто розглянути варіант щодо захисту одного конкретного приладу, наприклад, комп’ютера. Інші ж елементи мережі, які коштують недорого або стійкі до перепадів, можна залишити без стабілізатора.

Загалом, всі стабілізатори можна розділити на кілька видів, серед яких виділяють:

- електронні;

- механічні;

- компенсаційні та ін .;

Заглиблюватися в суть цих понять не має сенсу, адже для приватних додому найбільш зручним вважається електронний прилад, який і коштує не так дорого.