Інноваційний матеріал представила компанія DESSO, великий виробник підлогових покриттів. Він спеціально створений для збору і утримання потенційно небезпечних і алергенних часток між своїми волокнами, знижуючи їх кількість в повітрі.
Не так давно американська алергологічна асоціація AFA і німецький Фонд алергії і астми (DAAB) встали на сторону захисників килимових покриттів. За їхніми даними, дійсно, чим більше частинок буде вловлено цими покриттями, тим менше їх виявляється в повітрі. Але це не скасовує того факту, що навіть найменший рух повітря знову відправляє ці частинки у вільний політ. З новим килимом AirMaster такого не відбувається: ворсинки його розроблені спеціально для того, щоб надійно утримувати частинки. За словами представників DESSO, це «гарантує істотне поліпшення якості повітря в приміщенні».
Здатність AirMaster очищати повітря обумовлена не особливим хімічним складом, а чистою механікою. Будова його волокон така, що великі частки затримуються в більш товстих волокнах нижнього шару, а верхній шар, всипаний ультратонкими волокнами, вловлює частинки розмірами менше 10 мкм. До речі, за даними ВООЗ, саме ці «крихти» особливо небезпечні, оскільки здатні проникати глибоко в легені (а частки менше 2,5 мкм навіть потрапляють в кровоносну систему).
Все це не означає, що вичистити AirMaster від накопиченого пилу буде якось особливо важко. Можна скористатися послугою тут від хічистки Bellissimo, де завдяки використанню найефективніших екологічно чистих засобів, окрім пилу ви гарантовано позбудетесь любих плям і інших проблемних забруднень.
А можна застосувати для цієї цілі і звичайний попрохотяг. Рубчата основа цього килимового покриття дозволяє потужному потоку повітря ефективно проникати на саму глибину. За проведеними Philips Floor Сare тестів, вдається вичистити більше 80% часток (що навіть на 16% більше, ніж для середнього килимового покриття).
Все це відкриває відмінні перспективи для мільйонів людей, які страждають від захворювань дихальних шляхів і всіляких алергій. Аби роботодавці поставилися до них з достатньою турботою - адже в офісі середній службовець проводить майже 2 тис. Годин на рік.