Метод візуалізації внутрішніх органів за допомогою магнітно-резонансної томографії широко використовується в медицині для діагностики ракових пухлин, а також пошкоджень головного мозку і скелета. Однак МРТ-дослідження займає більше часу, ніж комп’ютерна томографія або УЗД. Протягом 25-50 хвилин людина повинна нерухомо лежати в тісному апараті, відчуваючи дискомфорт. Це пов’язано з тим, що у явища магнітного резонансу мале співвідношення сигнал / шум, і, щоб його підвищити, потрібно накопичувати сигнал. В результаті в лікарнях, де встановлені МРТ-сканери, великі черги на цю процедуру.
Фахівцям Медичного центру Лейденського Університету в Нідерландах вдалося прискорити процес за допомогою метаповерхні - періодичної структури з мідних смужок, прикріпивши їх до гнучкої і тонкої підкладці, щоб впровадити розроблений пристрій в прийомні МР-котушки апарату.
«Ми розмістили таку підкладку всередині установки під головою пацієнта, після чого чутливість приладу зросла на 50%. Це дозволило нам отримувати детальні знімки кори головного мозку в два рази швидше. Впроваджені повсюдно, такі підсилювачі можуть значно знизити час процедури МРТ і підвищити її комфорт», - пояснила провідний автор дослідження, співробітниця кафедри радіології Медичного центру при Лейденському університеті Рита Шмідт (Rita Schmidt).
Опинившись між пацієнтом і прийомними котушками, метаповерхня збільшує співвідношення сигнал / шум в області, що цікавить. Крім того, метаповерхня здатна підвищити дозвіл одержуваних зображень.
«Розмір вокселів, тривимірних пікселів, також обмежений співвідношенням сигнал / шум. Замість прискорення процедури можна піти іншим шляхом і за той же час знімати більш детальні зображення, які дозволять виявляти пухлини на ранній стадії», - зазначає керівник дослідження, професор кафедри радіології Медичного центру Лейденського університету Ендрю Вебб (Andrew Webb).
До сих пір вченим не вдавалося помістити всередину сканера метаматеріали. Їх товщина значно перевищувала відстань в півтора сантиметра, яке залишається між магнітно-резонансними котушками і пацієнтом. Ультратонкий дизайн нової підкладки (її товщина всього 8 мм) допоміг вирішити цю проблему.
«За нашою технологією можна створити ультратонкі пристрої для більшості МРТ-сканерів, але в кожному випадку необхідно попередньо провести ряд комп’ютерних симуляцій, як ми робили в цій роботі. Потрібно переконатися, що параметри установки не вплинуть на роботу метаповерхні », - додала Рита Шмідт.
Для того, щоб пройти ефективне дослідження мрт в Києві, тут https://dr-spin.com/ раджу ознайомитися з послугами медичного центру Dr.Spin, в арсеналі якого найсучасніше діагностичне обладнання і технології, а також досвідчений, турботливий персонал.