У Китаї побудували найбільшу плавучу сонячну станцію

Китайська компанія Sungrow, яка виробляє фотоелектричні панелі, оголосила про введення в експлуатацію найбільшої в світі плавучої сонячної станції. Установку потужністю 40 МВт побудували в місті Хуайнань, відомому як центр вуглевидобутку в країні. Станцію вже успішно інтегрували в енергомережу міста. Про це повідомляє портал Daily Commercial News.

Завдяки розміщенню на шельфі, електростанція не займає багато берегового простору і споживає менше енергії, ніж більшість сонячних ферм, оскільки морська вода діє як природна охолоджуюча рідина.

Будівництво станції - частина зусиль Китаю по перетворенню в «зелену наддержаву». Сонячна енергія швидко стає ключовим компонентом цього плану, причому кількість проектів аналогічного розміру збільшується по всьому Китаю. А ось в Україні придбати ефективні сонячні батареї можна в компанії ЕКО ЕНЕРГІЯ® (Івано-Франківськ, вул.Гетьмана Мазепи, 72).

Китай, безумовно, є найголовнішим джерелом викидів парникових газів в світі, але його лідери, схоже, нарешті побачили необхідність щось робити після десятиліть нехтування і бездіяльності, - кажуть світові експерти.

Завдяки зусиллям, спрямованим на збільшення доступності та ефективності використання відновлюваних джерел енергії, необхідності викорінити тотальне забруднення, викликане використанням вугілля, і можливості бути сприйнятим як доброзичливим сусідом на світовій арені, Китай зараз рухається в сторону низьковуглецевого майбутнього.

Сонячна енергія на сьогоднішній день є одним з кращих способів досягти цього. Недавній аналіз зусиль усього світу зі стримування глобального потепління показав, що сонячні електростанції восьмі за популярністю серед кращих способів скорочення викидів парникових газів. В даний час сонячна енергія відповідає за 0,4 відсотка виробництва електроенергії в світі, але якщо до 2050 року вона зросте до 10 відсотків, то буде попереджено викид майже 40 мільярдів тонн вуглекислого газу в атмосферу.

До речі, 26 травня стало відомо про будівництво в Абу-Дабі (ОАЕ) найбільшої в світі незалежної сонячної електростанції. Її вартість оцінюється в більш ніж $ 870 млн. Вона буде називатися “Нур Абу-Дабі” ( “Світло Абу-Дабі”). Про це заявив радник з національної безпеки і заступник голови виконавчої ради Абу-Дабі шейх Хазза бен Заєд Аль Нахайян.

За потужністю електростанція буде в два рази перевищувати потужність каліфорнійської станції Desert Sunlight на 550 МВт, яка раніше вважалася найбільшою в світі сонячною електростанцією.