Псоріаз - дуже рідкісне захворювання
Офіційна статистика стверджує, що на цю недугу хворіють 3% населення в усьому світі. В цьому контексті спеціалісти рекомендують ефективні мазі, що можна придбати тут http://fitopsor.com.ua/skin-diseases-psoriasis/maz по доступній вартості.
У 2016 році на планеті було зареєстровано 100 млн осіб з псоріазом (з них кожен третій страждає важкою або середньоважкою формою хвороби). Однак у науковій літературі можна зустріти різні цифри поширеності хвороби - від 0,09 до 11,3% населення. Проте справжня статистика поки не встановлена, оскільки переважна кількість хворих не звертаються до лікарів.
Псоріаз розвивається у людей, які нехтують гігієною або ведуть асоціальний спосіб життя. Близько підходити до хворої людини не варто.
Псоріаз - аутоімунне захворювання, причини якого ще до кінця не вивчені. Проте давно доведено, що природа цієї хвороби неінфекційна, і тому заразитися нею можна ніяким шляхом.
Діти не хворіють на псоріаз, тільки дорослі.
Захворювання не залежить від віку і статі. Найчастіше хворіють люди 30-50 років, але, на жаль, на псоріаз часом страждають і діти. Відомі й випадки, коли ця хвороба вперше стартувала в літньому віці.
Псоріаз невиліковний, тому і намагатися його лікувати не варто - все це марно.
Псоріаз дійсно невиліковний (за винятком рідкісних і незрозумілих науці випадків самолікування). Проте лікуватися необхідно. Мета - домогтися стійкої ремісії і підвищити якість життя пацієнтів. Чим раніше було виявлено захворювання і розпочато лікування, тим вище шанси, що вдасться досягти тривалої ремісії на довгі роки. Сучасні і своєчасні методи лікування дають можливість в переважній більшості випадків тримати захворювання під контролем, перешкоджаючи його подальшого поширення.
Псоріаз обов’язково передається у спадок.
Не завжди. Оскільки за розвиток псоріазу відповідає не один ген, а їх комбінація, то така вірогідність не стовідсоткова. Але, судячи зі статистики, у обох батьків, які страждають на псоріаз, ризик передати хворобу потомству становить 75%. Якщо хворий лише один батько, ймовірність нижча, але все ж вища, ніж в інших.
Загострення псоріазу неможливо передбачити, і профілактики тому немає.
Профілактика є. Вона полягає в здоровому способі життя, тому що різні шкідливі звички можуть привести до рецидивів. Небезпечними факторами вважаються:
- паління;
- вживання алкоголю;
- ожиріння;
- вірусні та стрептококові інфекції;
- сильні стреси.
Всі вони можуть не тільки призвести до рецидиву затихлої хвороби, а й істотно знизити ефективність лікування, тому здоровий спосіб життя для хворих на псоріаз життєво важливий. Також велику роль відіграє регулярний догляд за шкірою з використанням зволожуючих і пом’якшуючих зовнішніх засобів.
Корисна помірна засмага. Дуже важливе повноцінне харчування, що містить достатню кількість фолієвої кислоти (печінка, спаржа, фрукти, зелені листові овочі, сушені боби і горох, апельсиновий сік і дріжджі), вітамін Е і омега-3 жирні кислоти.